Çar23042014

AB-ilan.com Proje Hazırlama Eğitimleri Katılımcı Yorumları

Kullanıcı Değerlendirmesi:  / 4
Kötüİyi 

26-27 Şubat 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Nuri Gökhan DOĞRU (Edirne) : "Beklentilerimi karşıladı. Eğitmenler konularında bilgili ve bildiklerini verme konusunda son derece istekliydi."
Celal Selçuk ESEN ( Kocaeli) : "Gerekli bilgi ve bağlantılara ulaşmamı kolaylaştıracak, hazırlık tekniklerini daha iyi uygulamamı sağlayacak bir eğitim oldu."
Sibel Okdemir KANDT ( Hamburg) : "Eğitimciler konularında uzman olan ve sorulara net ve doyurucu cevap verebilecek yetkinlikte kişilerdi. ab-ilan.com’un bu eğitimi almak için doğru bir kurum olduğu inancını uyandırıyor."
Şehri KODAL (Muğla) : "Kesinlikle benim için çok faydalı oldu. Bu eğitimde öğrenmiş olduğum bilgileri kesinlikle işimi geliştirme aşamasında kullanacağım. Teşekkürler."
Şebnem Aykaç ÖMEROĞLU (Ankara) : "Açıkçası benim için bu eğitim tamamiyle her açıdan faydalanabileceğim bir eğitim oldu. Teşekkür ediyorum ve yeni konularda eğitimler bekliyorum."
Yunus ÖZCAN (Ankara) : "Beklediğimin üzerinde kaliteli ve güzel bir eğitim oldu. Hocalar alanlarında profesyonel insanlardı. Kafamdaki hibe programları ile ilgili bir çok soruya cevap buldum. Teşekkürler."
Berçem Pınar PİRİŞTİNE (İstanbul) : "Öğretmenlerin istekli davranması ilgimi ve benim de öğrenme çıtamı arttırdı."
İrem SELÇUK (Samsun) : "Oldukça keyifli ve verimli bir organizasyondu. Teşekkür ediyorum."
Özlem AKAGÜNDÜZ TABEL (Manisa) : "Eğitmenlerimizin oldukça deneyimli ve birikimli uzmanlar olması eğitimin niteliğine katkı sağladığını düşünüyorum."
Volkan Temel (Yozgat): “Eğitimciler konu alanlarına hakimler. İleriki yaşantımda çok faydalı olacağını düşünüyorum. AB-ilan yetkililerine teşekkür ediyorum."
Özge Ayrancı: “Eğitmenin bilgi transferi, eksiksiz, akıcı, bilgi verici olarak tanımlanabilir. Eğitimimden memnun kaldım.”
Erhan Yamanel: “Hocaların bize deneyimlerini örnekler yoluyla anlatması çok bilgilendirici oldu.”

19-20 Mart 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Anıl CEBECİ (İstanbul) : “İki gün içerisinde eğitimcilerin büyük katkısı ile proje yazma konusunda bilgi sahibi oldum. İstanbul’da da eğitimlerinizi bekliyorum.”
Mustafa ERSÖZ (İstanbul) : “İş imkanlarında ab-ilan.com’un büyük katkısının olacağını söyleyebilirim.”
İpek Aybike ERTÜRK (Yalova) : “Eğitmenlerin donanımlı olması ve asıl unsurların vurgulanması kısa sürede sağlanan verim açıcından faydalı olmuştur.”
Fatma KALAYLI (Ankara) : “Seminer ortamı rahattı, eğitimciler konularına hakimdi ve olumlu bir hava vardı.”
Selen Miray SAKARYA (Yalova): "Gerçekten çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Eğitmenlerimiz konularında yeterince donanımlı."
İsmail Yavuz SATICI (Edirne) : “ İyi ki varsınız, çok teşekkürler.”

16-17 Nisan 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Hakan AKYURT (Giresun) : "Eğitimcileri ve görevli arkadaşları ilgileri ve samimi tavırları için tebrik ederim."
Gülfen AYGÜN (Eskişehir): "Bütün olarak eğitim verimli, akıcıydı. Eğitmenlerimiz ilgili oldukları için eğitim sırasında kopmalar olmadı. Bir bütün olarak eğitimimi tamamladım. Teşekkür ederim."
Elif Güliz BAYRAM (Ankara): "Eğitimden çok memnun kaldım. Beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla bu alanda yapacağım çalışmalara da çok olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler."
Asena KAHVECİ (Bursa) : "Gayet güzeldi. Özellikle uygulama kısımları oldukça verimliydi. Eğitimciler yeterli düzeydeydi. Gayet derli toplu, olumlu bir eğitim oldu."
H.Murat KELEŞOĞLU (Samsun) : "Çok faydalı ve doyurucu bir eğitim oldu. Beklentilerimin üzerinde bir eğitimdi. Bunda eğitmenlerin çok fazla etkisi olduğunu düşünüyorum. Kendilerine teşekkür ederim."
Hüseyin MÜRTEZA (Ordu) : "Düşüncemin ve beklentimin çok üzerinde bir eğitimdi. Planlarıma yönelik çok faydalı bilgiler aldım."
Arzu SANCAK (Ankara) : "Bence 2 günde verilebilecek en güzel eğitimdi. Bundaki en büyük neden eğitimcilerin deneyimi ve anlatımıdır."
Salih SONGUR (Tekirdağ) : "Sunulan eğitimden memnunum. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Teşekkür ediyorum."
Ayzin KALELİ: “Halihazırda yardım alarak hazırladığımız bir proje vardı. Hazırlamada bizzat birebir yoktum. bu yüzden neler, nerede, nasıl önemli onları gördüm. Çok iyi oldu. Gidince projemizi tekrar inceleyeceğim. Bir sonraki projeler için kendi adıma çok iyi oldu.”
Serdar ABAMOR: “Gerçekten güleryüzlülük ve sunumdaki bilgi,anlaşılır açıklama beni etkileyen yönlerdi.”
..... “Bu çok faydalı bir kurs, insanlarını planlarını yapmalarında, onlara çok büyük bir fırsat!”

14-15 Mayıs 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Nil ATILIR (İstanbul) : "Mükemmeldi. Eğitim bu sektörde alınabilecek en gerçek ve doğru yöntemlerle gerçekleştirildi. Son derece yeterli ve bilgilendiriciydi. Çok teşekkürler hem ab-ilan yöneticilerine hem de değerli eğitmenlerinize."
Mustafa AVŞAR (Çorum): "Proje hazırlama kapasitemin geliştiğini düşünüyorum. Proje yönetimi ve değerlendirme eğitimlerine de katılmayı düşünüyorum. Birkaç eğitime katıldım. En iyisiydi. Teşekkür ederim."
Ensar BAKIR (Rize): "Proje yazacak konuma geldiğime inanıyorum. Gerekli katkıyı sağladılar. Güzel ve verimli bir eğitimdi."
Dilek CEVİZOĞLUGİL (İstanbul): "Eğitim süresi içerisinde verilebilecek maksimum düzeyde bilgi ve deneyim aktarımı yapıldığını düşünüyorum."
M.Cihangir EMİROĞLU (Ankara): "Çok zevkli ve eğlenceli iki gün geçirdiğimi düşünüyorum."
Nehir GÜLER (Ankara): "Gayet faydalı ve ufuk açıcıydı. Teşekkür ederim."
İlhami Nalbantoğlu (Ankara) : "Eğitimi her yönü ile mükemmel buluyoruz. Gerek organizasyonun, gerekse eğitimi veren eğitmenlerin ciddi, güvenilir ve donanımlı tavırlarının altını çizmek istiyoruz. Gereksinim duyulması halinde başvuracağımız ilk kuruluş un ab-ilan.com olacağını belirtmek isteriz. Teşekkürler…"
Gökşen Öztürk (Samsun) : "Çok verimli ve güzel bir eğitimdi. AB-ilan.com yöneticilerine ve eğitmenlerimize teşekkürler..."
Cihan PULAT (Bursa): "Her yönden işime yarayacak. Tekrar gelmek isterim. Çok faydalıydı."
Bekir TUNCEL (Sivas): "Proje yaparken izleyeceğim yolu anladım. Eğitim çok akıcı oldu."
Adil TUNÇ (Ankara): "Örnek proje değerlendirmesi ile hataların tespit edilmesi oldukça faydalı oldu. Benim içim öğretici oldu."
Ferhat YILMAZ (Ankara): "Verilen eğitimin kendi açımdan yararlı olduğunu düşünüyorum"

4-5 Haziran 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Osman Torun (İstanbul): "Konuyla ilgili genel bir bakış açısını sağlandı. Temel bilgileri aldık eğitim genel olarak iyiydi. Bazı konular daha detaylı ele alınabilir."
Ömer Birol Erdim (Ankara): "Kısa süre içinde proje yazım uzmanı olmamız düşünülemeyeceğine karşın ufkumuzun açılması,içerisinde bulunduğumuz uygulamalarda söz sahibi olmamız önemli. Neyin nerede bulunabileceğiniz öğrenilmiş, proje hazırlanması konusunda vizyonumuz geliştirilmeye çalışılmıştır."
Salih Gökay (Konya): "Çok isabetli ve uygun olduğunu düşünüyorum. Bunun bir an önce verimliliğe dönüşmesini sağlamak için yeterli olduğunu düşünüyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum."
Elif Yardımcı (Ankara): "Proje hazırlama dili ve aşamalarının etkili bir şekilde aktarıldığını düşünüyorum. Grup çalışmalarıyla, teorik bilginin pratiğe aktarılmasını çok faydalı buldum. Bu kadar kısa sürede,dolu ve etkili bir program sunduğunuz için teşekkür ederim."
Aysun Döken (Tokat) : "İşim ve kişisel gelişimim adına olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum."
Aslı Çalışkan ( Ankara): "Verimli güzel bir eğitimdi."
Salih Bulmuş (Bingöl): "Ticari anlamda kurumuma katkıda bulunacağını, bana katkısının olacağını düşünüyorum."

30-31 Temmuz 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Ezgi Aypar (Ankara): "Farklı meslek gruplarından ve değişik deneyimleri olan kişilerle bu eğitimi almak çok faydalı oldu. Bu eğitim sonucunda proje yazarken dikkat edeceğim detayların farkındayım. Eğitimde proje hazırlama ile ilgili gördüğümüz metotları diğer alanlarda kullanabiliriz. Eğitimciler bu alanda çok deneyimliydiler."
Ceyda Başak Bulut (İstanbul): "Proje sadece hibe programları için gereken bir şey olmadığından proje hazırlama sürecini birebir görmüş oldum. Hayatımın herhangi bir bölümünde kullanabileceğim bilgiler aldım."
Emine Yıldırım (Şanlıurfa): "Bu eğitim ve eğitim veren kişilerin bana gelecekte rehberlik edeceğine inanıyorum."
Büşra Nurdan Kılınçoğlu (Ankara) : "Proje yazımı ile ilgili bilmediğim pek çok şeyi öğrendim. Ne yapmam ve ne yapmamam gerektiğini biliyorum. Eğitim içeriğinin biraz daha geliştirilmiş olması şartıyla kesinlikle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum."
Gülay Şimşek (İstanbul) : "Kişisel eksikliklerimi tamamladım, proje yazmayı deneyebilirim. Proje kurgusunu uzmanlık alanlarımda yapabilirim. Teşekkürler."
Esra Öğür (Anamur) : "Proje hazırlarken dikkat etmem gereken önemli ayrıntıları yakaladım, eksikliklerimi görmemi sağladı."
Eda Ağralı (İstanbul) : AB İlişkileri mezunu olarak bu eğitimin faydalı olacağına inanıyorum. Kariyer hedefim de bu kapsamda projeler olduğundan oldukça faydalı olacaktır.
İpek Budan Sarıyılmaz (İstanbul): "Gerçekleştirmeyi planladığım projenin hazırlanmasında çok kapsamlı olmasa da genel hatları içeren proje hazırlama bilgisine sahip olduğumu düşünüyorum. Eğitim 2 güne göre yeterince donanımlı."
Eda Çetin (Ankara) : "Süresi biraz daha uzun olsaydı, konuları daha detaylı bir şekilde inceleyebilirdik. Ancak, bunun dışında her şey yerinde ve güzel şekilde yapıldı. Özellikle eğitmenler çok iyiydi."
Ekin Cengizçetin (Ankara) :"Eğitimden gerçekten memnun kaldım. Gerek eğitimcilerin konuyu aktarabilmeleri gerekse eğitim konuları iyiydi. İşim gereği AB projeleriyle ilgilendiğimden hibe programlarının nasıl hazırlandığını ve sürecin nasıl ilerlediği konusunda bilgi edindi. Bu sayede projelere daha bilinçli bir şekilde yaklaşabileceğim."
Neslihan Dikici( Konya) : "Son derece samimi bir ortamda verimli bir eğitim oldu. Farklı il ve sektörlerden insanlarla tanışmak hem iş, hem arkadaşlık yönlerinden olumlu oldu. Eğitmenlere ve organize edenlere teşekkür ederim."

17-18 Eylül 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Zeynep Birand (İstanbul): "Bunu takiben daha detaylı/kapsamlı bir eğitim düzenlenirse katılırım. Genel olarak çok faydalıydı."
Selda Maral (Kahramanmaraş) : Hocalarımızdan memnundum, eğitim iyiydi; ancak bağımsız değerlendirici eğitimi için 1 günlük süre yeterli diye düşünüyorum. Teşekkürler.
Selda Maral (Kahramanmaraş): "Proje eğitmenlerinin titizlikle seçildiğini düşünüyorum. Etkin bir çalışma ortamı olduğunu düşünüyorum."
Sefer Pir (Gaziantep):Yorucu ve zevkliydi.
Funda Savaş (İzmir): "Gayet verimli ve yararlı bir eğitimdi. Özellikle eğitemenler çok donanımlı ve deneyim sahibiydiler. Eğitim yapılan yerden de çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkür ederim.
Onur Yarar (İstanbul): "Piyasadaki hurafelerden arındık. Güzel düşünülmüş teşekkür ederiz."
Zeynep İnan: “Verimli bir eğitimdi. Katkısı olacağına inanıyorum.”
Tuğba Atalar: “Gerçekten işinde uzman bir eğitmen. Süre yeterli ancak iki günde yorucu oluyor.”
Rabia Yıldıran: “Genel olarak eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle ortamın, katılımcıların kendilerini ve karşılaştığı zorlukları ifade etmelerine olanak sağlaması ve sorulan sorulara net cevaplar almak çok güzeldi. Ayrıca eğitmenimizin enerjisine hayran kaldım.”
.......: “Bir çok farklı ihtiyaç grubundan katılan katılımcıların deneyimleri ve katkılarıyla, faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler.”
Pınar Özel: “Başarılı fakat kısa bir eğitim. Daha uzun olması tercih edilebilir. Benim için son derece verimli geçti.”
......: “Çok yararlı ve iyi planlanmış bir eğitim.”
Uğur Alpaslan: “ AB projelerinin sadece gençlik projelerinden oluşmadığını öğrendim. Kişisel gelişim açısında da bence önemli bir adım. “

19-20 Kasım 2011 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Gülev Damgalı: (Bolu) Her eğitiminize katılmak istiyorum. Eğitim ve eğitimci çok iyi. Eğitimci çok tecrübeli ve bunu her şekilde yansıtıyor. Sizi sürekli dinamik tutabiliyor. Size, ab-ilam.com ve Hocamıza sonsuz teşekkürler.
Gülce İpekoğlu: (Ankara) AB projeleri ile ilgili aldığım bu ikinci eğitimin iyi bir altyapı olduğunu düşünüyorum. Oldukça dolu ve farklı sektörlerden katılımcıların olması sebebiyle çok verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.
Nafiz Akşehirlioğlu (İstanbul): “Eğitimden gayet memnun kaldım.”
Bilge Özçelik: Bu kadar etkili olabileceğini düşünmemişti.Doğru bildiğim bir çok şeyin yanlış olduğunu öğrendim diyebilirim.Çok teşekkürler.
Elif Esmer: Gayet verimli ve aktif geçti.Eğitmenin konuya hakimiyeti vardı ve memnun kaldım.
Eda Ersoy: Zevk alarak katıldım. Proje alanındaki gelişimime katkı sağladığını düşünüyorum.

7-8 Ocak 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Ali Tuncay Menekşe: Mükemmel.
Veysel Tekelioğlu:GAYET OLUMLU VE GÜZELDİ
Emine Usta:Doyurucu keyifli bir eğitim süreciydi
Zeynep Sarıbaş:Verimli bir eğitim oldu.beni heyecanlandıran,severek yapabileceğim bir iş olduğu anladım.
Ömür Alparslan:ilk defa bir eğitime katılıyorum.Faydalı olduğunu düşünüyorum.
Esra özer:Gayet verimli bir eğitim oldu.İş konusunda bana çok şey katacağına inanıyorum. Teşekkür ederim.
M.Gamze Akyazan Topcu: Oldukça yoğun ve etkili bir eğitimdi.
Ekrem Kolday: Yararlı bir eğitimdi.Daha uzun süreli bir eğitim alabilirdi.
Erim Bozüyük: Verimli bir eğitim.
Gizem Ulusoy: PCM hakkında genel bir çerçeve çizildi ve proje yazarlığı hakkında temel bilgileri aldık.Eğitimciler bu alana hakim olan uzman kişilerdi.Dikkatimizin dağılmadığı samimi bir eğitim ortamıydı.
Sevren Bilben: Düşündüğümden daha etkili bir eğitim oldu,adım adım tüm stepleri görebiliyorum.
Özlem Türktan: Çok faydalandım.Keyif aldım.hiç sıkılmadım.paramın karşılığını aldığını düşünüyorum ve mesleğime olduksa katkısı olacak.
Arzu Uçar: Genel olarak faydalı bir eğitim oldu.Hocamız çok istenlikle anlattı ve sorulara cevap verdi.
Ahmet Köknar: Her şey çok güzeldi.emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Necla Karaosman: Memnun kaldım,teşekkür ederim.
Mehmet Koç: Bu kadar yoğun,zevkli ve bilgilendirici bir eğitime katılmamıştım.
……………:Katıldığımı için memnunum.Proje yazılımı için gerekli tüm bilgileri ve uygulamada karşılaştığım güçlüklerin cevabını bulabildim.teşekkürler.
……………:Oldukça yaralı bir eğitimi oldu.PM’e de katılacağım.teşekkür ederiz.
……………:Başarılı ve teşvik ediciydi.Tüm gerekçiliği ile her konu eğitimcinin elinden geldiğince anlatıldı.Süre daha uzun olsa çok iyi olurdu.

25-26 Şubat 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Gülcan Doğan: Eğitim,eğitici,akıcı,eğlenceli oldu.bende farkındalık oluşturdu.
Ayşı Azırcı: Bakış açımı genişletti.işin uzmanlarından ders almış olmak hem deneyimi kazanmamı hem de onore olmamı sağladı.Ekiptekilere teşekkürü bir borç bilirim.
Bülent Işık: Eğitim konuları ve eğitimci / misafir alarak değerlendirildiğinde gayet memnuiyet verici.Aktarım ve kullanılan materyaller yerine göre uygundu.
Esin Zengin: Yeterli ve işlevsel bir eğitimdi.Düzenleyen,katkı sağlayanlara ve eğitimi veren eğiticilere teşekkür ederim.
E.onur Mızrak: Proje yönetimi eğitimi ile birlikte,proje süresince kişiye yardımcı olabilecek çok önemli bir etkinlik.
Barış Yıldırım: Hitabet,anlatım,görsellik… vs tatmin ediciydi.
Engin Okay: Kesinlikle katkısı oldukça fazla.
Buket Yılmaz: Çok iyi fayda sağladığım bir eğitimdi.
Sinem Demirkaya: Başarılı.
Kazım Karabıyık: Genel olarak amaca ulaştığını söyleyebilirim. Bütçe konuları yetersizdi…
Nazan Bener: Verimli ve memnuniyet verici buldum.
Melis Elçi:Katıldığım eğitim son derece bilgilendiriciydi.Özellikle pratik kısım teoriyi pekiştirmek açısından çok yaralı oldu.Sadece eğitim saati açısından biraz daha uzun ve yoğunluğu daha orantılı dağıtılabilmiş olsaydı daha faydalı olabilirdi.
Pelin Kutlu: Eğitmenimiz gerçekten çok enerjik ve akıcı anlatıma sahip yalnız süre çok kısıtlı olduğu için program biraz yorucu oluyor.ilgi dağılıyor.
Hatice Özdericioğlu: Bana oldukça katkısı oldu. Eğitmenler başarılı ve bilgilerini aktarmakta başarılılar.
Doğa Yazıcıoğlu: Beklentilerimi karşılayan bir eğitimdi.. Kafamdaki pek çok soruya yanıt bulmamı sağladı. Yapılan grup çalışmaları sayesinde verilen teorik bilgilerin pekiştirilmesi bilgilerin kalıcılığını sağladığını düşünüyorum.
Elvin Öztürk: Sizinle tanışmış olmaktan ve kapalı bir ortamda hiç sıkılmadan ve dikkatimin dağılmadan bir eğitim programına katılmaktan oldukça memnunum.Ve bu eğitimin oldukça değerli ve bu sektörde deneyim kazanmış kişiler tarafından verilmesi,hatta eğitimci olarak bu işin mutfağından kişilerin seçikmiş olması için de ayrıca teşekkür ederim.Başka programlarda görüşmek dileğiyle.
Tuba istengir: Bu eğitim ;proje hazırlama ile ilgili öğrenmek istediklerine cevap bulmama çok yardımcı oldu.Devamı olan seminerlere de katılmak istiyorum.Ayrıca eğitimcilerimizin yemek-çay molası demeden sabırla bütün sorularımıza detaylı cevap vermeleri takdire şayan…
Zeki Çamurcu: Eğitimciler konularına çok hakim.Sunum yapılan salon, tesis iyi seçilmiş.
Nergis Özdamar: Katıldığım eğitimde çok memnun kaldım ve öğretici olduğuna inanıyorum. Gerek konu gerek eğitmen açısından benim için başarılı ve enformasyonumu güçlendirici iki günlük bir eğitimdi.Diğer eğitimleri de değerlendirmeyi düşünüyorum.
Eda Çalış: Eğitimciler konularına son derece hakim ve naziklerdi. Yalnız küçük bir konuda bilgi paylaşmak isterim:Anket yaparken artık 4’lü sistemin daha iyi veriler ortaya çıkardığını saptadık.Belki bundan sonraki anketleri 4lü sütun olarak hazırlarsanız değerlendirme daha objektif olabilir.Ayrıca,bence bu kadar katılımcının en çok ilgilendiği bütçe konusu biraz daha önce anlatılabilirdi.

17-18 Mart 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Merve Kuş: Benim için gerçekleştirmiş olduğum ilk faaliyet bundan sonraki aşamalarımda bana yön verecek verimli olacaktır.
Özgür Şahin: Eğitim süresi uzun olmasına rağmen sıkıcılıktan uzaktı ve verilen bilgiler anlaşılır nitelikteydi.
Ayşe THEODOSSIOU: Fiyat konusunda yardımcı olunursa, devam eden eğitimlere katılabilir.Eğitimi dinamikti,katılımcılar ilgili ve aktif idi.
İclal Partlak: Teorik açıdan verilen bilgilerin daha ayrıntılı olması çok daha iyi olabilirdi en azından süre uzun tutulabilirdi. Kurumun içinde deneyim sahibi olan bir kişiden eğitim almak oldukça beyitli ve her açıdan yeterliydi.
Fırat Sanalı: Gayet iyi niyetli ve konuya hakim eğitimcimizin verdiği özgüven ile son derece başarılı bir eğitim gerçekleşti.
Dr.Fikret Erdoğan: Faydalı,yaralı,güzel bir eğitim,eğitici ve öğretici emeği geçenlere teşekkür ederim.
Esra Demirhan: Eğitimin genel olarak faydalı ve yeterli olduğunu,amacına uyduğunu düşünüyorum.
Hakan Kum: Yeterli olduğunu düşünüyorum.
Gülce Bahar: Genel itibariyle yeterli olduğunu düşünüyorum.
Ege Arda Şahin: Beklentilerimi karşılardı,genel itibariyle olumlu buldum.
Buğra Uluyurt: Eğitmen dinamik;bilgili ve örgencileri sıkmaktan uzak efektif bir eğitim veriyor.Teşekkür ederim.
Gizem Şahbenderoğlu:Yaralı bir eğitim oldu.Teşekkürler..
Alper Melekoğulları: Eğitim son derece faydalı geçti.Fikir gelişimi ve bireysel gelişim için yeterli düzeyde.Özellikle Eğitmen Bülent bey konuya çok hakim ve gerçekten tecrübeli.
Abbas Kılıçoğlu: Bu konuda mümkün değil,ama başarılı diyebilirim.
Hasan Atmacaoğlu: Verimli ve güzel bir eğitimdi.Eğitim materyali düzensiz ve gelişi güzeldi.
Arzu Gizem Özpay: Çok faydalı ve yeterli olduğunu düşünüyorum.Hem Kariyer hedeflenme,hem kişisel birikimime faydalı olacak ab-ilan.com’a bu fırsatı bize sunduğu için teşekkür ediyorum.
……………:Verilen eğitim doyurucu ve eksiksiz,eğitmen ilgili.

26-27 Mayıs 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Aysun Esmanuş Şahin: Gelecek eğitim takvimi netleştirilerek bilgilendirilebilirse çok memnun olurum.
Fatih Özberk: Çok memnunum.
………………:Başarılı bir eğitimdi.
Meltem Adamey: Eğitim beklentilerimi karşılardı.Alabileceğimi düşündüğüm temel bilgiler hakkında bilgi verdi.eğitmenlerimiz üst düzeyde donamımlydı.Teşekkürler.
Aslı Afşar: Süreyi saymazsak eğer kısa zamanda ilgi çekici şeyler (ki ilk kez böyle bir kursu katıldığımı düşünürsek eğer) öğrendiğimi düşünüyorum. Gerçekten çok faydalı görüyorum.CV’me ekleyeceğim en önemli sertifikalardan birisi.
………………:Gayet memnunum.
Ramazan Akılı: Eğitmenin konu hakkındaki tecrübeleri teorik bilgiden çok daha değerliydi.
Cihan Tuğ: Paket program olduğu için süre daha kısaydı. Uzun olsa daha detaylı öğrenebilir ve workshop daha çok yapabilirdim.Her şey için çok teşekkür ederim.
Serap Özel: Sürecini iyi değerlendiren, sıkmayan, dikkat dağıtmadan devam ettirilebilen verimli bir eğitim oldu.

14-15 Temmuz 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Emine Kurt: Faydalı bir eğitimdi.
Abdulkerim Özkul: Keyif aldım,mükemmel.
Fulya Erdoğan:Net,açık anlaşılır.nitelikteydi.Genel katlarıyla bilgi edindim.
Hakan Kahveci: Eğitim sunumları, eğitim çalışmaları, çok yerinde ve sürenin en verimli şekilde kullandırılması yönünden faydalı bir eğitimdi.
Fatma Topak: Eğitim harika,eğitmenimiz neredeyse mükemmel ve çok donanımlı bir uzman.
Seda Özdağ: Güzel,faydalı bir eğitimdi.Bu alanda çalıştığım takdirde bana yol gösterici bir eğitim oldu.
Özlem Orlak Kılınç:Proje hazırlamanın önemli noktaları kısa ve net bir şekilde anlatıldı.
İ.Çetin Derdiyok: Kişisel yaşamım açısından da bakış ve anlayışıma katkıda bulundu.Proje hazırlamanın nasıl bir şey olduğuna anladım.
Hatice Kübra Çınar:Eğitmenin sıcak davranışı ve anlayışlı tavrı sayesinde sorularımız açık ve net olarak sorma imkanı bulabildim.Kendimi eğitim boyunca gayet rahat hissettim.Bu durumdan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Nesrin Canpolat: Eğitmen ve içerik iyiydi ancak sorun zaman…
Yasemin Dündar: Bu konuda çalışacaklar için olumlu yönde katkıda bulunur.
Hilmiye Kumbur: Buradan edindiğim bilgiler ile proje yazma ve geliştirme alanında kendimi daha da geliştireceği inanıyorum.
Ediz Y.Necati:Y eterli düzeyde.
Hasan Yavuz Seyidoğlu: Verimli,faydalı,oldukça eğitici ve bilgilendirici oldu.İşin püf noktalarını az da olsa öğrendim.
Ferhat Erdoğan: Faydalı geçti fakat süresi biraz daha uzatılabilirdi.İki hafta sonu yarın gün veya daha farklı bir program olabilirdi.Yinede Her şey için teşekkür ederim.

28-29 Temmuz 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Mehmet Türkü: Güzel bir toplantı oldu.Ama sosyal anlamda çok zayıf bir eğitim oldu.Eğitim dışında belirlenen bir ücret dahilinde şehir turu yapılabilir.
…………………:Genel olarak memnun kaldım.Eğitimciler konularında yeterliydi.
Taylan Erakman: Verimli bir eğitim aldığımı düşünüyorum.2 günde sıfırdan başlayarak alınabilir eğitim olarak düşündüğümde daha verimli bir eğitim bulabileceğimi sanmıyorum.
Gülcan Açıkbaş: Yoğunlaştırılmış bir eğitimden çok, özümseyerek öğrenmenin gerçekleşeceği bir süreç olmasını tercih ederim. Eğitmenleri tecrübesinden biraz daha yaralanmak isterdim.
Canan Ersoy: Başarılı,teşekkürler.
Esma Kaptan: Samimi,doyurucu,aktif katılıma önem verilmiş,beklediğimin üzerinde bir eğitim programı olduğu kanısındayım.
Arzu Arslan: Güzel bir eğitim gerçekleşti.
Nihat Ulus: Eğitim çok yoğun ve güzeldi.
İdil Özdoğan: Oldukça verimci bir eğitimdi.
Mehtap Kutluata: Hem teorik hem de uygulamalardan memnun oldum. Katılıma açık ve eğlenceli bir eğitimdi.
Arif Kıvanç Yılmaz: Sınırlı süre içerisinde, verilebilecek etkili bir eğitim oldu.

29-30 Eylül 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Derya Zelal Özcan: Faydalı,öğretici,açıklayıcı,kapsamlı,ilgi çekici.
Sait Bahadır Dalkılıç: Doyurucu olduğuna inanıyorum.Süre yatmadı:
Özlem Coşan: Faydalı ve nitelikli olduğunu düşünüyorum.Sektörde bu anlamda güvenilir ve yetkin bir eğitimin sunulduğu fikrindeyim,memnun kaldım.
Bünyamin Kaya: Eğitimin,yeni başladığım iş hayatında, doğru yollara götüreceğine eminim. Teşekkür ederim.
Fulya Karakaş:2 günde sıkıştırılmış olarak almış olsak bile yine de yaralı olduğunu düşünüyorum. İçerik açısından zengin bir eğitimdi ve Hakkı Hoca da Bülent Hoca da alanlarına çok hakimlerdi.
Kadir Güçlü: Hiçbir bilgim olmayan eğitimle ilgili ilk düşüncelerim olumlu. Ana hatları yeterli düzeyde verildi.Uzun Soluklu çalışma gerektirdiği açık,2 günde olabilecek verimli bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
Hüseyin Bellek:2 günlük eğitim olmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş. Web sitesini takip etmeye devam edeceğim.
Nilay Kurt: Eğitim oldukça bilgilendirici ve hareketli geçti. Süresi 2 gün yerine belki 3 gün olup,saatler değiştirilebilirdi.
Mehmet Canlı: Gayet başarılı bir eğitim oldu.Teşekkür ederim.
Alanur Demirkıran: Uzman kişiler tarafından,önemli konuların belirtilmeniyle gerekleştirilmiş bir eğitim.
Gülgün Çorbacıoğlu: Faydalı ve fikir aşılayan bir eğitim.
………………:Güzeldi teşekkürler.

10-11 Kasım 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
………………:Çok güzel ve gerekli bir eğitim.
Müslüm Turan: Genel olarak başarılı.
Deniz Yıldırım: Proje uzmanlık statüsünün alınmasına gerektiren eğitimlerin devamlılığının sağlanması.Örneğin;gerçekleştirilen proje eğitimi ardından başka eğitim planlanması – proje döngüsü yönetimi vb.
Mustafa Dağkıran: Gayet güzeldi. Sadece 2 gün yerine 3günlük bir eğitim olsaydı daha iyi olurdu.Örnek proje yazımı olabilirdi.
Melike Kaygan: Eğitimden memnun kaldım ve bu konuda devam niteliği sağlayacak eğitimlere katılmayı düşünüyorum.
Seçil Ertem:çok verimli ve bilgilendirici bir eğitim oldu.ileride çalışacağım kurumlarda bana ögrendiklerimin büyük yararının dokunacağını düşünüyorum.
………………:Çok yaralıydı.
………………:Proje yazma öğrenme konusunda giriş olarak bana yardımcı olduğunu belirtebilirim.Süresinin kısa olması benim açımdan negatif olduğunu söyleyebilirim.
Aykut İşbilir: Eğitimin interaktif ilerlemesi ve grup çalışmasıyla proje yazma uygulaması eğitimin verimli geçmesini sağlıyor.
Özcan Çelik: Gayet güzel ve eğiticiydi.

22-23 Aralık 2012 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Metin Akkuş: Oldukca güzel bir eğitimdi.
Yiğit Ateş: Son derece yaralı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.
………………:Çok verimliydi.
………………:Süresi kapsam itibariyle yeterli.
Aslı Alpar: Kısa zamanda çok fazla bilgiyi verimli bir şeklide inceledik. Teşekkürler.
Hülya Yakuz Akçay: Çok verimli,katılım düzeyi yüksek,dinamik bir gruba sahip eğitimdi.Memnun kaldım.
………………:Oldukça faydalı bir eğitimdi.
………………:Eğitimin içeriği iyiydi.Fakat süre yetersizdi.
………………:Çekiyi ve yararlı.

2-6 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Baran Duman: Gerek kurum gerek eğitmenlerin yaklaşımını beğendim.Eğitimin faydalı olduğuna inanıyorum.oteldeki hizmet güzeldi.Teşekkürler.
Aslı Çakır: Başarılı bir eğitimdi.
Timur Şahin: Beklentilerimi fazlası ile karşıladı.Eğitim sonunda kazandığım bilgileri örnekler sayesinde daha rahat uygulayabilirim.
Mizgin Gülsever: Faydalı olduğunu düşünüyor.Özellikle eğitimciler kusursuz denilecek düzeydedir.
Aydın Özdemir: Bana katkısı oldukça iyi oldu.Yer seçimi harika idi.Teşekkür ederim.
Çağlar Çırak: Eğitim gayet öğretici.
…………………:Yapılacak olan bir natırlık çalışması ile daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Aysel Nalçacı:Kişisel olarak katkısı çok oldu. Eğitimin süre olarak 2 gün daha olması gerekiyor. Yer seçimi çok güzel.Teşekkür ederim.
Murat Acar:Çok faydalı olduğunu düşünüyorum.
…………………:Eğitim süresine proje hazırlama teknikleri üzerinde nitelikli ve verimli uygulamalar yapılmıştır.

14-15 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi (KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ)
Doç.Dr.Ayşe Anıl Karabulut:Çok faydalı,çok katılımcıydı.Teşekkür ediyorum.
Aysema Pelin Özyurt: Oldukça verimliydi.
Miyase Çınar: Proje yapma isteğimiz arttı.Daha önce yaptığımız projelerdeki hatalarımızı gördük.odaklanacağımız alanı öğrendik.
Merve Altınbaş: oldukça verimli geçti.
Hüsamettin Ekici: Kişisel gelişimime olumlu yönde katkı sağladı.Proje hazırlama konusunda detaylı bilgi verildi.
Salih Ökten: Benim açımdan çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.Bundan sonra hazırlayacağım projelerde burada öğrendiğim kazanımları yansıtacağım.
Ramazan Güngüneş: Eğitim son derece faydalı oldu.Bu ve buna benzer eğitimlerin devam etmesi kişisel gelişim yönünden faydalı olacağı kanaatindeyim.
Erdal Özcan: Eğitici olduğu bir gerçek.Örneklerle beraber katılımcı bir program oldu.Teşekkürler.
Biriz Çakır: Yönetmeler kullanılmalı Eğitimden çok memnun kaldım.pek çok şey öğrendim.Eğitim programı güzeldi.Bu eğitimin verilmesini sağlayan ünv. Yetkililerine ve eğitimcimiz hakkı hoca’ya teşekkürler.
Elif Ay:Oldukça verimli bir eğitimdi.Eğitimcinin diksiyonu düzgün ve sınıf hakimiyetini sağlayıcı bir tavır içindeydi.
…………………:Aldığımız eğitim AB ve kalkınma projeleri konusunda yeterli bilgilenmemizi sağladı.Aynı zamanda proje yazımı konusunda tam uygulamadığımız kuralları öğrenmemizi sağladı.

23-24 Şubat 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Bensu Dutsağ: Eğitim boyunca gecen verimli kullanıldı.Grup çalışmaları vizyonumuzun artmasını sağladı.Ayrıca eğitmenimiz anlatımı,ses tonu ve vücut diliyle ilgiyi konuda tutmayı başardı.Elimizdeki kaynaklarda bilgilerin tekrarlanması açısında fayda sağlayacaktır.
Şebnem Leventler: Beklentilerimin tamamen karşılandığı bir eğitim aldım. Teşekkürler.
Hatice Özlem Köseoğlu: Gayet faydalı, eğitmen çok bilgili,fakat dediğim gibi 3 gün olsa daha iyi olabilirmiş.İlginize teşekkürler.
Sema Alevcan: Teşekkür ederim, diğer eğitimlerinize de katılmayı isterim.
Cansu Ersöz:Kısa sürede çok etkili bir eğitimdi.
Berkan Çağlar: Faydalı bir eğitim oldu. Çalışma hayatımda kullanabileceğim bir çok faydalı bilgi edindim.
……………:Beklentilerimi çok olumlu yönde karşıladı.Teşekkürler.
……………:Sürece uygulama sayısı dışında her şey iyiydi.
……………:Eğitimcinin kolay anlaşılabilir bir dille anlatması oldukça faydalı.Bu eğitim sonunda biraz da tecrübe sonrası başarılı proje yazımı gerçekleştirilebilir.
……………:Bilmediğim bir sistem ile ilgili en azından bir ön bilgim oluştu.
……………:Hızlı bir eğitim olmasına rağmen,gerekli olduğunu düşündüğüm tüm ayrıntılar hakkında bilgi verici olduğunu düşünüyorum.

23-24 Mart 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
.....: “Çok olumlu bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Her şey için teşekkürler.”
Özlem Erkan: “Etkili ve verimli bir eğitim olduğunu ancak sürenin yetersiz kaldığını düşünüyorum. Belki bu yönde bir iyileştirme yapılabilir. AB-ilan.com’un faydalı ve çok başaralı olduğunu düşünüyorum. Eğitmen ve katılımcı arkadaşlarla tanışmak güzeldi.”
Yasemin Ay: “Eğitim çok yararlı ve teşvik edici özellikte. Bu konuda bilgi birikimi ve hizmet kalitesi yüksek eğitmenler tarafından eğitildiğimiz için hem daha anlaşılır hem yönlendirici eğitim almamız sağlandı. Ayrıca her konuda sorularıma cevaplar bulabildik.”
Öykü Sürat (İstanbul): “Bugüne kadar hiçbir AB vs. projesinde çalışmamış ve nereden başlayacağını bilmek/öğrenmek isteyen herkese tavsiye ederim. Hocamız konusuna çok hakim ve değerli bilgiler veriyor.”
Mücahid Gürbüz: “Bu kadar kısa bir sürede, böyle kapsamlı bir konu ancak bu türlü anlatılabilirdi. Hibeler hakkında bildiğimiz yanlışları sayenizde düzeltebildik. Her şey için teşekkürler.”
.......: “Eğitimci konusunda uzman, dili açık, anlaşılır sempatik bir ortam oluşturulmuş. Eğitim içeriği güzel, amaçlanılan düşünceye uygun.”
Şule Eser: “Bundan sonraki kariyer planlamam için oldukça faydalı bir eğitimdi, teşekkür ederim. Eğitmenimizin ayrıca oldukça bilgili ve öğretmeye açık tutumu için de teşekkür ederiz.”
......: “AB hibeleri için genel bilgi vermesi çok faydalı oldu. PCM mantığını kısa sürede kavrattı. Memnun kaldım.”

27-28 Nisan 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi (İZMİR)
N.Çiçek Akcan: Oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum.Uygulamalı olması konunun anlaşılması açısından önemliydi.Her şey anlaşıldı.Teşekkürler.
Pelin Güventürk: AB hibe ve Kalkınma Ajansı projelerine nasıl başvuracağımız hakkında uygulamalı pratik edindim.
Mehmet Gül: Hocamız konusunda ve anlatımında gerçekten başarılı, verilen eğitimden memnunum.
…….: İleriye yönelik faydalı bir eğitim olduğunu düşünüyorum.

25-26 Mayıs 2013 AB ve Kalkınma Ajansları Hibe Programlarına Proje Hazırlama Eğitimi
Ahsen Çağlayan: Aldığım bu eğitim işlerimi daha profesyonel yapmamı sağlayacak. Burada tanıştığım farklı sektörlerden arkadaşların bilgi ve tecrübelerinde faydalandım.
Deniz Oğuz: Düşüncelerim son derece olumlu. Dışarıdan basit görünen bir projenin her ayrıntısının hesaplanması gerektiğini öğrendim. Proje yaparken muhatap olunacak kurumlar hakkında fikrim oluştu.
Gönül Düzgün: Oldukça kaliteli, düzeyli ve sistemli bir eğitimdi. Beklentilerimi karşıladı.
Hilal Kaplan: Önyargılı davranarak sıkıcı olacağını düşündüm ve bu önyargımı yıktığınız için teşekkürler. Gayet zevkli ve başarılı, bol soru-cevaplı bir eğitimdi.
Murat Anıl: Faydalı. Maliyet etkin.
Nilüfer Altındal: Beklentileri karşılıyor.
Serhat Koçak: Yapacağım projeler için ufkum genişledi. Eğitim alan katılımcılarla beyin fırtınası yapmak oldukça iyiydi. Sıcak ve güzel bir ortam oldu.
………: Eğitim fazlasıyla fayda sağladı.
………: Gayet başarılı
………: Yapılan uygulama çalışmaları yeterliydi.Eğitimde verilen bilgiler açık ve faydalıydı.
………: Bu eğitim uzun süredir almayı düşündüğüm bir eğitimdi. Kendi işimde bana değer katan, faydalı olan bir eğitim oldu. Bu eğitimi direkt hayatıma uygulayacağım. Başarılı ve pratik bir eğitimdi. Teşekkür ederim.
………: Bakış açım proje yapma açısından pozitif yönde arttı. Proje yapılması aşamasında karşılaşacağım sorunlara yönelik bir çok birikimim oldu.

 

Avrupa Birliği'nde Kimlik, Kültür Tartışmaları ve Türkiye

abkitap3 Ekim 2005'de başlayan Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakere süreci, bir yandan Türkiye'de AB hakkında, diğer yandan da AB'de Türkiye hakkında ekonomik, siyasi ve kültürel temelli tartışmaların daha da alevlenmesini....
Satın Al