Cuma, Haziran 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

2. Uluslararası Görme Engelliler Şarkı Yarışması Türkiye Eleme Etkinliği

EGED olarak gücümüzü her an değişime katkıda bulunabileceğimiz inancımızdan ve dayanışmaktan alıyoruz. İçinde bulunduğumuz afet günlerinde;, sanatın toplumsal gerçekçiliği yansıttığı ve bir aradalığı pekiştirdiği düşüncesiyle faaliyetlerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz.

EGED, 2021 yılında olduğu gibi bu yıl da Görme engelli müzisyenler için Uluslararası Görme Engelliler Şarkı Yarışması’nın resmi Türkiye seçim komitesinde yer alıyor. 2021 yılındakinden farklı olarak bu yıl tüm dünya ülkelerinden şarkıların yer almasının planlandığı yarışma, DBSV (Almanya Körler Federasyonu) ve VIEWS International tarafından düzenleniyor. EGED, 12 Mayıs 2023’teki bu prestijli yarışmanın finalinde Türkiye’yi temsil edecek şarkının belirlenmesi için adayların başvurularını 6 Ocak-12 Mart tarihleri arasında aldı.

Yarışmaya altı sanatçı altı eserle başvurusunu yaptı.

21 Mart 2023 Salı akşamı saat 20.30’da, gelen başvurulardan Türkiye’yi temsil edecek şarkının seçimi jüri değerlendirmesi ve halk oylaması sonucunda belirlenecek.

YouTube canlı yayınıyla gerçekleştireceğimiz ve son ikiye kalan eseri yine Youtube üzerinden paylaşılan ankete vereceğiniz oylarla daha da renklenecek 2. Uluslararası Görme Engelliler Şarkı Yarışması Türkiye Eleme Etkinliği’ne katılımlarınızı mutlaka bekleriz.

YouTube canlı yayın bağlantısı: https://www.youtube.com/watch?v=7jcy2t4BYjQ

Haber bağlantısı:

http://eged.org/node/1327

(Visited 117 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -