Cuma, Eylül 20, 2019

4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Başvuruları Başladı

DenizBank ve Türsak Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması için başvurular başladı.

Bu sene yarışmaya bir yenilik eklenerek Türkiye’deki senaristleri ve senaristliğe heves duyan sinemaseverleri diğer ülkelerde senaristlik ve senaryo doktorluğu hakkında bilgilendirme amacı taşıyan ve yurt dışından bu alanda uzman konukların katılımıyla gerçekleşecek bir panel düzenlendi.

En İyi İlk Senaryo Yarışması

Yazarlara, genç senaristlere, sinemaseverlere bir başka deyişle düş kurmayı seven herkese açık büyük bir yarışmadır. Türkiye’nin her yerinden – ve hatta yurtdışından – gelen, ilk sene 301, ikinci sene 473 başvuru bu alanda var olan potansiyelin çokluğunu, projeye duyulan ihtiyacı bizlere göstermektedir.

En İyi İlk Film Yarışması

Ağustos 2016 – Ağustos 2017 tarihleri arasında yapımı tamamlanmış ve herhangi bir festivalde En İyi Film Ödülü almamış filmlerin yönetmenlerine açıktır. Bu sene ilk kez düzenlenecek olan yarışma, genç yönetmenleri gelecekte yeni üretimler yapmaları yönünde küçük bir moral destek ve teşvik sağlamayı, yeni yönetmenlere dikkat çekmeyi amaçlar.

Senaryo Paneli

Yurt dışında faaliyet gösteren senaryo kurumlarıyla ve senaristlerle ortak bir çalışma yapılıp, senaryo yazım teknikleri ve senaryo danışmanlığı üzerine bir panel düzenlenecektir.

İlk Senaryo ayağı için son başvuru tarihi: 1 Kasım 2019

İlk Film ayağı için son başvuru tarihi: 2 Aralık 2019

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayın.

İhale Duyuruları