Cumartesi, Mayıs 8, 2021

AB Üyesi Olmayan Ülkeler İçin Kaçırılmayacak Burs Fırsatları

Yurt dışı eğitim almak isteyen öğrenciler için finansal destekler, en önemli konulardan biridir. Neyse ki dünyanın birçok ülkesi, yabancı öğrencilere yönelik üniversitelerin ve hükümetlerin sağladığı çok sayıda burs imkanı ile öğrenim ve yaşam maliyetlerinize katkıda bulunuyor.

Yazımızda, aralarında İngiltere, İsviçre, Fransa, İtalya gibi ülkelerin olduğu dünyanın en iyi üniversitelerinde yer alan ve AB üyesi olmayan ülke öğrencilerine yönelik burs fırsatlarını sizler için bir araya getirdik!

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir, üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

 

  1. Sciences Po, Emile Boutmy Bursları

Fransa’da eğitim almak isteyen öğrencilere, lisans ve yüksek lisans derecelerinde burs imkanları sunan Sciences Po Üniversitesi, Avrupa Birliği dışından başarılı öğrencileri ülkeye çekmek için Emile Boutmy Programını yarattı. Paris’te yer alan üniversite, 3 yıllık lisans eğitimi için öğrencilere 3.000€ ile 12.300€ ile 2 yıllık yüksek lisans programları için yıllık 10.000€ ücret ödeniyor.

Lisans bursları için son başvuru tarihi, 28 Şubat 2021’dir.

 

  1. EPFLglobaLeaders Burs Programı

İsviçre’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, doktora derecesinde eğitim alacak tüm dünyadan öğrencilere burslu okuma imkanı sunuyor. Bursun değeri aylık 1935€’dur ve 48 aylık bir süre için verilir. 48 doktora öğrencisinin almaya hak kazanacağı program sayesinde öğrenciler araştırmalarını finanse edebilecekler.

Burs başvurusu için son tarih, 15 Nisan 2021’dir.

 

  1. Padua Uluslararası Mükemmellik Burs Programı

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için Padua Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans derecelerinde burslu okuma şansı sunuyor. İngilizce olarak eğitim alacağınız programlar, dünyanın her yerinden son derece yetenekli uluslararası öğrenciler içindir ve burs değeri 8.000€’dur.

Burs başvurusu için son tarih, 7 Mart 2021’dir.

 

  1. Universite Paris-Saclay Uluslararası Yüksek Lisans Bursları

Paris-Saclay Üniversitesi, Fransa’da yüksek lisans yapmak isteyen yüksek nitelikli yabancı öğrencilere tüm akademik alanlarda burs imkanı sunuyor. Burs miktarı, yıllık 10.000€ değerindedir ve 1 ya da 2 yıllık süre için verilir. Ayrıca adayların seyahat ve vize harcamaları için de en fazla 1.000€ olmak üzere bir ek ödenek sağlanır.

Burs başvurusu için son tarih, 16 Mayıs 2021’dir.

Sitemize kayıt olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

  1. West London Üniversitesi Uluslararası Büyükelçi Bursları

İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız, Londra’nın en iyi üniversitelerinden biri olan West London, Avrupa Birliği dışından gelen öğrencilere, her yıl 100 kadar burs veriyor. Burs değeri, ilk akademik yıl için 5.000£ değerinde öğrenim ücreti indirimidir. Burs başvurusu için West London Üniversitesinde, tam zamanlı bir lisans ya da yüksek lisans programına kabul almış olmanız gerekiyor.

Burslar için iki başvuru tarihi vardır: 28 Mart ve 4 Temmuz 2021’dir.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 5.200 times, 2 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)