Cumartesi, Mayıs 21, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Açık Teklif Çağrısı: Avrupa Dayanışma Programı Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler

Hibe Başlığı (İngilizce): European Solidarity Corps Volunteering Teams in High Priority Areas

Bütçe: 6.000.000 Avro

Proje Başına Hibe: 400.000 Avro

Sektör: GENÇLİK, GÖNÜLLÜLÜK , DİĞER

Program: Avrupa Birliği

Yayınlanma Tarihi: 21/01/2022

Son Başvuru Tarihi: 06/04/2022

KAPSAM VE AMAÇ

Yüksek Öncelikli Alanlarda Gönüllü Ekipler çağrısı, dayanışma amacıyla en az iki farklı ülkeden gençlerin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri gönüllü faaliyetleri destekleyen büyük ölçekli, etkisi yüksek projelerdir. Bu projeler, AB düzeyinde karşılaşılan ortak zorlukları ele alan kısa vadeli müdahaleler olarak gerçekleşmektedir.

Gönüllü ekiplerin yüksek öncelikli alanlardaki faaliyetleri şunları hedefleyecektir:

 • “sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etme” ve/veya “kültürel mirasın korunması” alanında açıkça tanımlanmış fakat karşılanamamış toplumsal sorunları ele almak;
 • katılımcı ülkeler arasında dayanışmayı teşvik etmek;
 • genç gönüllünün/gönüllülerin kişisel, eğitimsel, sosyal ve mesleki gelişimleri için yararlı olan beceri ve yeterlilikleri kazanmalarını sağlamak;
 • faaliyetlerin yürütüldüğü topluluklara somut faydalar sağlamak

Öncelikli Konular

 • Sağlıklı Yaşam Tarzlarının Teşvik Edilmesi
 • Kültürel Mirasın Korunması

Faaliyet tanımları / Uygun Faaliyetler

 • Gönüllülük Ekiplerinin faaliyetleri: bilgilendirme kampanyaları, hassas gruplara toplumsal hizmetlerin ulaştırılması, (yaşlılar için alışveriş yapılması, kanserli çocuklar için eğlenceli etkinlikler, sosyalleşme ve iletişimi arttırmak için çevrimiçi araçların kullanımını içeren nesiller arası atölye çalışmalarının yapılması, aşı kampanyaların desteklenmesi vb.);
 • Tamamlayıcı faaliyetler: gönüllülüğün önemi konusunda farkındalığın artırılması, beceri ve yeterliliklerin güçlendirilmesi, dayanışma alanında çalışanların kapasitesinin arttırılması, çalıştay, konferans, seminer, kurs vb. içeren kursların organizasyonu, işbaşında eğitim, iyi uygulamaların paylaşılması;
 • Hazırlık Ziyaretleri: Yasal düzenlemelere destek ve kolaylaştırma faaliyetleri,  organizasyonlar ile faaliyetlere katılan kişiler arasında güvenin ve sağlam işbirliklerinin kurulması.

UYGUNLUK & KATILIM KOŞULLARI         

 • Geçerli bir gönüllülük Kalite Etiketine veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip, bir program ülkesinde veya AB’ye komşu bir ortak ülkede yasal olarak kurulmuş herhangi bir kuruluş olmak. Katılımcı kuruluşlar, proje boyunca geçerli olacak bir gönüllülük Kalite Etiketi veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip olmalıdır.
 • Bir program ülkesinde yasal olarak kurulmuş herhangi bir uygun katılımcı kuruluş ve herhangi bir uluslararası kuruluş olmak. Başvuru sahibi kuruluş proje boyunca geçerli olacak bir gönüllülük Kalite Etiketi veya Erasmus+ gönüllülük akreditasyonuna sahip olmalıdır.
 • Bir program ülkesinde veya AB’ye komşu bir ortak ülkede yasal olarak ikamet eden ve Avrupa Dayanışma Programı Portalı’na kayıt yaptıran 18-30 yaş arası gençler.
 • En az iki farklı program ülkesinden en az üç uygun kuruluş.

FİNANSMAN & KAYNAK TAHSİSİ

Proje başına maksimum AB hibesi: 400.000 avro’dur.

ZAMAN ÇİZELGESİ 

Zaman Çizelgesi
Çağrı Açılışı 1 Aralık 2021
Son Başvuru Tarihi 5 Nisan 2022, 17.00 Brüksel saati

ORTAK ARAMA 

Proje ortaklıkları için Finansman ve İhale Portalında yer alan Ortak Arama (Partner Search) sekmesinde yer alan ilanlara bakabilirsiniz, ilan girişi yapabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİLER 

Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Çağrı Metni

ÜLKE KOORDİNATÖRÜ

Bu çağrı için ülke koordinatörü: Türkiye Ulusal Ajansı’dır.

Soru ve görüş alışverişi için lütfen iletişime geçiniz: bilgi@ua.gov.tr

Detaylı bilgi ve olası güncellemeler için lütfen tıklayınız.

(Visited 1.151 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz