Cuma, Eylül 20, 2019

AFS Başvuruları Başladı

AFS Gönüllüleri Derneği Türkiye sahasındaki gönüllü çalışmalarını koordine ettiği AFS Kültürlerarası Programları’ndan yararlanmak isteyen lise öğrencilerini, 21 Ekim’e kadar Türk Kültür Vakfı’nın websitesinden programlarla ilgili detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirmeye davet ediyor.

AFS programları sayesinde gençler, 40’ı aşkın ülkeden birinde sıra dışı bir kültürlerarası deneyim yaşama şansına kavuşur. Farklı bir ülkede gönüllü ailelerin yanında kalarak liseye devam eden öğrenciler, program boyunca düzenlenen oryantasyonlar ve danışmanlıkların katkısı ile hiçbir akademik sınıf modeliyle ya da kitaplarla sunulamayacak bir öğrenme ve gelişme fırsatı yakalar.

AFS adayları, değerlendirme süreçlerinin sonrasında uzun veya kısa programlara kabul edilir. Uzun programlar, gidilen ülkenin bir okul yılı boyunca sürer; kısa okul programları ise üç aylık, güz ve bahar dönemleri olarak gerçekleşir.

1946’dan beri öğrencilere küresel ve kültürlerarası yetkinlikler kazandırmak hedefiyle çalışan ve kökenleri 1. Dünya Savaşı’na uzanan AFS, dünyanın önde gelen ve köklü eğitim organizasyonlarındandır. Bugüne dek 90’dan fazla ülkeden 500.000’in üzerinde öğrencinin yararlandığı AFS programlarını ülkemizde, programlardan yararlanan gönüllüler tarafından 1974 yılında kurulan Türk Kültür Vakfı yürütüyor. Programlar için derneğimiz ve Türk Kültür Vakfı tarafından çeşitli burslar sunuluyor.

Programlarla ilgili detaylı bilgi için vakfın sitesi ziyaret edilebilir: turkkulturvakfi.org.tr

İhale Duyuruları