Perşembe, Ağustos 5, 2021

Akademi 2250 Websitesi Açıldı

Akademi 2250, Türkiye Genç Barış İnşacıları İnisiyatifi (YPTurkey) tarafından Türkiyeli gençlerin desteğiyle Gençlik, Barış ve Güvenlik gündemi ve Kadınlar, Barış ve Güvenlik gündemi hakkında Türkçe yarı akademik bir kaynak oluşturma amacıyla kuruldu.

Gençlik ve Barış çalışmaları alanında Türkiye’ye odaklanan ve Türkiye üzerinde konuşulan dillerde yazılmış oldukça kısıtlı bir literatürün olması YPTurkey olarak karşılaştığımız en büyük sorunlardan. Var olan kısıtlı literatürde ise genç gözünün eksikliği hemen fark ediliyor. Akademi 2250, başta gençlik ve barış alanı olmak üzere güvenlik çalışmaları, gençlik çalışmaları, göç çalışmaları, toplumsal cinsiyet çalışmaları ve geçiş dönemi adaleti çalışmaları gibi çeşitli alanlarda kendilerini rahatça ifade edebilecekleri; bu alanları gündemde tutarak yaygınlaştırabilecekleri ve başta Türkçe olmak üzere Kürtçe, Arapça ve İngilizce bilgi üretebilecekleri bir platform.

Detaylı bilgi için www.akademi2250.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, yayınlanan içerikleri takip etmek için aşağıdaki sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Twitter: @2250akademi

İnstagram: @akademi2250

(Visited 820 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)