Cumartesi, Mayıs 21, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Aktiffelsefe Kültür Derneği Felsefe, Kültür ve Gönüllülük Günleri Başlıyor

ANKARA’DA FELSEFE, KÜLTÜR VE GÖNÜLLÜLÜK GÜNLERİ

Aktiffelsefe Kültür Derneği gönüllülerinden kışın soğuk günlerinde Ankaralıların kalplerini ısıtacak etkinlikler…

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankaralılara, Gılgamış’tan Küçük Prense, şiirden felsefeye, çocuk ve gençlere yönelik atölyelerden söyleşilere, çeşit çeşit etkinliklerle renkli bir hafta yaşatacak Felsefe Kültür ve Gönüllülük Günlerine ev sahipliği yapacak.

1 Şubat 2022 Salı günü Geleneksel Türkiye Fotoğraf Sergisi açılışıyla başlayacak olan etkinlikler, Fotoğraf Öğretim Görevlisi Mehmet Arslan Güven’le “renkler, renklerle renklere” söyleşisi ile sürecek. Görme engellilere yönelik “Tarihe Dokunuş Sergisi” çarşamba günü Ankaralılarla buluşacak. Kahramanların Sonsuz Yolculuğuna eşlik edeceğimiz “Gılgamış” konferansının ardından, etkinlikler cuma akşamı Devlet Fotoğraf Sanatçısı Ozan Sağdıç’ın “Rubailer” üzerine söyleşisi ile devam edecek.

Cumartesi günü, “Küçük Prens ve Sembolojisi” konusuna eğileceğimiz konferans sonrası dernek gönüllüleri tarafından hazırlanan ve sunulan “Küçük Prens ve Dostluk Oyunu”, her yaşta izleyiciyi düşündürecek ve gönülleri fethedecek. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölyeler ve hayatın içinden ilginç konular üzerine felsefi sohbetlerle dopdolu Felsefe, Kültür, Gönüllülük Günleri, pazar günü Halk Bilimi Uzmanı Abdullah Gündüz’le “Türkülerde Felsefe” konseri ile tamamlanacak.

Dernek tarafından 26 yıldır gönüllü olarak düzenlenmekte olan ve Geleneksel Türkiye teması altında her yıl farklı bir konuyu ele alan Fotoğraf Yarışmasının seçilmiş karma fotoğraflarından oluşan sergi, 8 Şubat 2022 Salı akşamına kadar sanat severlerin ziyaretine açık olacak.

Felsefe, Kültür ve Gönüllülük etkinliklerine kayıt yaptırmak ve detaylı program için:
http://www.ankaraaktiffelsefe.org

Geleneksel Türkiye Fotoğraf Yarışması detaylı bilgi için:

www.gelenekselturkiye.org

Aktiffelsefe Kültür Derneği detaylı bilgi için:
www.aktiffelsefe.org

(Visited 583 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz