Perşembe, Ekim 28, 2021

Almanya’da Başvurabileceğiniz Burslar

Almanya, uluslararası eğitim arayan Türk öğrenciler için oldukça popüler bir destinasyondur. Alman üniversiteleri, İngiltere, Amerika ya da Avustralya’ya kıyasla nispeten daha ucuz bir maliyetle eğitim imkanı sağlamaktadır.

Ekim 2014 itibariyle, Almanya’daki tüm üniversiteler ücretsiz lisans eğitimi vermektedir. Sadece bazı üniversitelerde her dönem yaklaşık 50 Euro katkı payı ve/veya 50 Euro yönetim ücreti talep edilmektedir.

Yüksek lisans veya doktora programları için ise eğitim ücreti alınıyor. Öğrencilerin, lisansüstü eğitim masraflarının yanı sıra kayıt ve onay harçlarını da ödemesi gerekiyor.

 

Tüm bu masraflar için endişelenmenize hiç gerek yok çünkü Almanya’da başvurabileceğiniz birçok burs bulunmakta!

>>>Konaklama, giriş koşulları ve burslar hakkında ayrıntılı bilgi almak için üniversite broşürlerini indirin>>>

Deutschlandstipendium (Almanya Burs Programı)

Dünyanın her yerinden gelen yüksek başarıya sahip öğrencilere destek sağlamak amacıyla geliştirilmil bir programdır. Almanya’daki tüm katılımcı üniversitelerde eğitim görecek yetenekli öğrencileri desteklemektedir. Burs, kişisel veya aile geliri dikkate alınmadan verilir ve ülke ya da uyruk sınırlandırması yoktur. Aylık 300 Euro tutarında olup en az iki yarı yıl için verilir ancak öğrenim süresine göre bu süre uzatılabilir.

DAAD Burs Programı

DAAD, Almanya’nın yüksek öğrenim kurumlarından oluşan bir kuruluştur ve öncelikle öğrenci, akademisyen ve araştırmacı değişimiyle uluslararası akademik ilişkilerin geliştirilmesinden sorumludur. DAAD burs veri tabanında, Almanya’daki araştırma çalışmalarına veya öğretmenlik görevlerine finansal destek arayan yabancı öğrencilere, lisansüstü öğrencilere ve bilim insanlarına uygun burs ve finansman olanakları bulunmaktadır. Veri tabanı sadece DAAD tarafından sunulan bursları değil aynı zamanda çok farklı kurumlar tarafından sunulan çeşitli programları da listeliyor.

 

Almanya Erasmus Burs Programları

Alman Üniversiteleri, Erasmus Mundus ve Erasmus + bursları tarafından finanse edilen pek çok çalışma programına katılmakta. Burslar, uluslararası öğrencilerin Almanya’da bir eğitim programına katılmasını hedefliyor.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Heinrich Böll Bursları

Hem yerli hem de uluslararası öğrenciler lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde öğrenim görürken Heinrich Böll Stiftung Derneği’nden burs alabilmektedir. Bir akademik yıl içerisinde 2 kez başvuru alınmaktadır. Vakit kaybetmeden başvurunuzu yapın!

 

Kurt Hansen Fen Bursları

Fen alanında öğretmen olmayı hedefleyen uluslararası öğrenciler Bayer tarafından finanse edilen bu burs için başvuru yapabilirler. Destek verilen alanlardan bazıları şunlardır: öğrenim projeleri, stajlar, yaz okulları, hazırlık ve ek dersler, fen bilgisi öğretmen eğitimi vs.

 

Yurtdışında eğitimle ilgili aklınıza takılan sorular varsa linke tıklayın ve danışmanlarımızla ücretsiz görüşme fırsatını kaçırmayın!

Kaynak: Hotcourses Türkiye

(Visited 1.892 times, 6 visits today)

BENZER İÇERİKLER