Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Almanya’da ESC Gönüllülük Projesi Katılımcı Çağrısı

Proje: Moveurope! Community Center

Tarih: 01/08/2023 – 31/05/2024

Yer: Witten, Almanya

Faaliyet açıklaması
Migration_miteinander olarak, mülteci geçmişi olan ve olmayan gençler için yerel düzeyde farklı teklifler uyguluyoruz: 1) İş piyasasına entegrasyon için açık danışma saati 2) Mülteci geçmişi/geçmişi olmayan gençleri bir araya getirmek ve değişim ve karşılıklı etkileşimi teşvik etmek için farklı etkinlikler kültürlerarası bir ikili proje aracılığıyla ve grup etkinliklerinin organizasyonu yoluyla destek. 3) Konferanslar, eğitimler ve çalıştaylar.

Tüm bu faaliyetleri Moveurope’da birleştirmek istiyoruz! Toplum Merkezi ve sadece yukarıda belirtilen faaliyetlere ev sahipliği yapmak için fiziksel bir alan oluşturun. Yiyecek temelli etkinlikler (yemek atölyeleri, mutfak etkinlikleri) gibi ek teklifler tasarlayacak ve kendi kendini güçlendirme ve karşılıklı öğrenme için alanlar yaratacağız. MECC’nin bir gönüllüsü olarak, halihazırda devam eden faaliyetleri destekleyecek ve MECC’nin operasyonel ekibini başlatacak ve onun bir parçası olacaksınız.

Konaklama, yemek ve ulaşım düzenlemeleri
Aylık bir harçlık ve yemek için para alacaksınız (yaklaşık 438€/ay); Almanya’ya seyahat masraflarınızı ve konaklama ve toplu taşıma masraflarınızı karşılayacağız. Ayrıca, bir Almanca kursunun masraflarını karşılayabiliriz ve bir dil öğrenme aracına (AB Akademisi) erişiminiz olur; Almanya’nın farklı şehirlerinde diğer ESC gönüllüleri ile bir başlangıç ​​ve ara dönem ESC semineriniz olacak.

Faaliyet sırasında eğitim
Proje yönetimi, uluslararası gençlik çalışması, göç, göçmenlik hukuku, bağış toplama, ağ oluşturma, etkinlik yönetimi vb. konularda eğitim fırsatları.

Katılımcı profili
MECC’yi bizimle birlikte şekillendirmek ve inşa etmek için inisiyatif duygusu ve motivasyonu yüksek bir gönüllü arıyoruz. Faaliyetlerin katılımcıları ile doğrudan temas halinde olacak, onları bir araya getirecek ve güçlendireceksiniz. İletişim kurabilmeli ve ağ oluşturma ve topluluk yönetimi ile ilgilenmelisiniz. MECC’nin çeşitli ortamları göz önüne alındığında, açık fikirli ve bazı ilk kültürel arabuluculuk ve/veya çeşitlilik yönetimi becerilerine sahip veya bizimle geçirdiğiniz süre boyunca bu tür beceriler üzerinde aktif olarak çalışma motivasyonuna sahip gönüllüler arıyoruz. Almanca becerileri büyük bir artık olacaktır.

Son başvuru: 31 Mayıs 2023

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

(Visited 706 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -