Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Amerika, İngiltere ve Avustralya’da Eğitim ve İş Fırsatları Seni Bekliyor!

Yurt dışı eğitim almayı tercih eden öğrenciler için en önemli nedenler arasında artan işsizlik ve gelecek kaygısı geliyor. Peki, yurt dışında okumak gerçekten de hayatınızı değiştirecek bir deneyim mi olacak? Kişisel ve akademik becerilerinizi geliştirip kariyer hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak mı?

Bugün dünya üzerinde Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi ülkeler, öğrencilere sundukları zengin program çeşitlilikleri ve yüksek kaliteli eğitim kurumları ile dikkat çekerken, bir yandan da pahalı eğitim ve yaşam masraflarınıza katkıda bulunacak burs imkanları ile de bilinirler. Sizin için ülkelere göre değişen eğitim, burs ve iş fırsatları hakkında harika bir rehber hazırladık! Keyifli okumalar.

Yurt dışı eğitim hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

Amerika üniversiteleri, mükemmel destek imkanları sunuyor

Amerika, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler için hala bir numaralı eğitim destinasyonudur. Üstelik yüksek öğrenim masrafları ve diğer ülkelerde İngilizce program çeşitliliğinin daha fazla olması bile bu ülkenin popülerliğini azaltmıyor. Esnek akademik ortama sahip üniversiteler, teknolojik yeniliklere ve web tabanlı sınıflara daha fazla erişim sağlıyor.

Amerika’da eğitim, her ne kadar pahalı olsa da ülke, uluslararası öğrencilere mükemmel destek olanakları sunuyor. Bunlar arasında en bilineni ise lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerinde öğrencilere sağlanan Fulbright Yabancı Öğrenci Burs Programıdır. Aynı zamanda öğrencilerin mezun olduktan sonra ABD’de kalmalarına izin veren çalışma izni seçenekleri ile de dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarında harika bir kariyer sizi bekliyor.

Sitemize üye olarak Amerika’daki en iyi okullar, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

İngiltere üniversiteleri uluslararası sıralamalarda ilk 10’da yer alıyor

İngiliz üniversitelerinin yaklaşık dörtte birinin, dünyanın en tanınmış ve en yüksek sıralamalarına sahip olduklarını biliyor muydunuz? Eğitim kalitesi ve akademik mükemmellik, İngiltere’yi dünyanın en popüler eğitim rotalarından biri yaparken, yeni fikirleri ve yaratıcılığınızı keşfetme şansı bulacaksınız.

Dünyanın en kozmopolit yerlerinden biri olan İngiltere’de, her ülkeden bir insanla tanışma, İngilizce becerilerinizi geliştirme ve eşsiz bir kültürü deneyimleme imkanına sahip olacağınız gibi ülkedeki birçok üniversite, özel kuruluş ve hükümet, uluslararası öğrencilere burslar ve hibeler sağlar. Bunlardan en popüler olanı ise İngiltere’de yüksek lisans eğitimi sunan 1 yıllık süre için geçerli, Chevening Burs Programıdır.

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

Avustralya, küresel araştırmalar ve harika iş fırsatları sunuyor

İngiltere ve Amerika’ya göre daha az sayıda üniversiteye sahip Avustralya, gerçek anlamda dünya standartlarında eğitim sunmakta geri kalmıyor. Akademik itibar, istihdam edilebilirlik, uluslararası öğrenci oranı gibi çok sayıda konuda sıralamalarda yüksek puanlar alan Avustralya üniversiteleri, aynı zamanda küresel araştırmalarda da adından söz ettiriyor. Özellikle beşeri bilimler, eğitim ve bilim gibi çok sayıda alanda penisilin, wifi gibi araştırmalara katkıda bulunan ülke, mezuniyetten sonra eğitimlerine devam edenler için de akademik kariyer fırsatları sunuyor.

Avustralya’da öğrenciyken çalışmak isterseniz, hükümet size haftada 20, tatillerde ise 40 saate kadar çalışma izni veriyor. Mezuniyetten sonra kalmak isterseniz de ülkede yaygın olarak kullanılan eğitim sonrası çalışma vizesi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 1.762 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)