Cuma, Temmuz 30, 2021

Amerika’da Burslu Okumak Mümkün Mü?

Amerika Birleşik Devletleri, bir üniversiteye başvurmak ve okumak için muhtemelen dünyanın en pahalı ülkelerinden biridir. Ancak Amerika’da eğitim için finansal destek almak ve burslu okumak istiyorsanız, karşınıza bol miktarda fırsat çıkacağını da unutmayın!

Genel olarak burs başvurusu yapanlar, akademik başarı ve finansal ihtiyaç düzeylerine göre değerlendirilirken, Amerika’da burslu okumayı düşünüyorsanız, hemen hemen tüm üniversitelerin burs programlarının mevcut olduğunu ve bunların çoğunun da uluslararası öğrencilerin başvurularına açık olduğunu söyleyelim!

Yurt dışında eğitim hakkında merak ettiklerinizi IDP uzmanlarına sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

Amerika’da başvuruda bulunabileceğiniz burs türleri hangileri?

Amerika’da lisans ya da lisansüstü dereceler, İngiltere ya da Avustralya’ya göre daha yüksek ücretlere sahiptir. Bu nedenle de burslar, öğrenciler için en büyük gereklilikler arasındadır.

 

  • Üniversite Bursları
  • Finansal Burslar
  • Başarı Bursları
  • Ülke Bazlı Burslar
  • Devlet Tarafından Finanse Edilen Burslar
  • Özel Olarak Finanse Edilen Burslar

 

Peki, burs almaya uygun musunuz?

 

Burs almaya uygun olmak için yukarıda bahsettiğimiz, başvuruda bulunacağınız burs türüne bağlı olacaktır. Bazı burslar, öğrencilerin belirli bir TOEFL puanına sahip olmasını gerektirirken, bazıları da not ortalamanız ve becerilerinize göre değerlendirilir. Ayrıca üniversiteye kabul görevlilerinin, size yardımcı olmak için orada olduklarını ve burs başvuruları hakkında merak ettiklerinizi sorabileceğinizi unutmayın!

Sitemize üye olarak Amerika’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

Uluslararası öğrencilere açık burs programları mevcut mu?

Amerika’da bir lisans ya da lisansüstü dereceye başvurduğunuzda, hem hükümet hem de üniversiteler size çok çeşitli burs imkanları sunuyor. Tek yapmanız gereken üniversite başvurularınız öncesi finansal destekler konusunda ciddi bir araştırma yapmanız olacaktır.

 

Fulbright Yabancı Öğrenci Programı

Uluslararası öğrenciler için devlet tarafından finanse edilen en popüler burs programı olarak gösterilen Fulbright; lisansüstü öğrencilere, genç profesyonellere ve sanatçılara Amerika’da bir ya da daha fazla yıl burslu eğitim alma imkanı sunuyor.

 

Hubert Humphrey Burs Programı

Amerika’da 10 aylık akademik eğitim almak isteyen deneyimli profesyonellere yöneliktir. Finans ve bankacılık, iletişim ve gazetecilik, hukuk ve insan hakları, çevre ve iklim yönetimi gibi çok sayıda alanda, ülke çapındaki akademik kurumlarda okuyabilir ve bilgilerinizi geliştirebilirsiniz.

 

Clark Üniversitesi Global Burs Programı

Üniversite, başvuruda bulunan öğrencilerini liyakate dayalı finansal destekler için otomatik olarak değerlendiriyor. Öğrencilere 25.000$’a kadar burs sağlanırken, ayrıca 2.500$ değerinde ücretli staj da sunulmaktadır.

Yurt dışı eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

Berea College Bursları

1855 yılında kurulan okul, 30 farklı ana dalda lisans düzeyinde kurslar sunmaktadır. Berea College, tüm öğrencilerine kayıt yaptırdıkları ilk yıl için %100 finansman sağlayan tek okuldur. Aynı zamanda uluslararası öğrencilere, ek gelir elde edebilecekleri yaz işleri de sunuyor.

 

Michigan State Üniversitesi Global Spartan Leadership Programı

Üniversite, uluslararası lisans öğrencileri için liderlik eğitimlerine ve kültürel etkinliklere katılım sağlayabilecekleri finansal destekler sunuyor. Burs değeri, 8.000$ civarındadır. Aynı zamanda uluslararası öğrenciler, 1.000$ değerinde bir büyük ödüle hak kazanmak için de üniversite deneyimleri hakkında bir makale yazabilirler.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 1.189 times, 26 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)