Perşembe, Kasım 14, 2019

ABD’de Eğitim için En İyi 10 Burs

1. Fullbright Öğrenci Bursu

Fulbright Yabancı Öğrenci Programı, yurtdışından lisansüstü öğrencilere, genç profesyonellere ve sanatçılara, ABD’deki üniversitelerde veya diğer akademik kurumlarda araştırma yapma olanağı sağlar.

Ortalama 4.000 öğrenci bir yıl içinde bu burstan faydalanıyor. Bursun kapsamı yaklaşık 155 ülkedeki uluslararası öğrencileri kapsıyor.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

2Amerikan Üniversitesi Kadınlar Derneği Bursu

Dernek, Amerikan vatandaşı olmayan ama ABD’de yüksek lisans, doktora öğrencisi olan kadınlara burs imkânı sağlamaktadır.

Yüksek Lisans Bursu: 18.000 $

Doktora Bursu: 20.000 $

Doktora Sonrası Burs: 30.000 $

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

3. Berea College Bursları

Bu burs Amerika’da eğitim alan uluslararası öğrencilere %100 fon sağlayan Amerika’daki tek okuldur. Bu burs maddi yardım şeklindedir ve öğrenim, oda gibi masrafların ortadan kalkmasını sağlar.

Kabul alan uluslararası öğrencilerden giriş ücreti olarak 50 dolar ödemeleri ve 2.200 dolar da depozito ödemeleri beklenir. Bu ödemeleri yapamayacak olan uluslararası öğrenciler için yine maddi destek sağlanmaktadır.

Tüm uluslararası öğrencilere akademik yıl içinde çalışabilecekleri ve kendi ihtiyaçları karşılayabilecek parayı kazanabilecekleri bir iş bulunur.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

4. Amerikan Üniversitesi Bursları

Uluslararası öğrencilere verdiği burs tam değil, kısmi niteliktedir. Bu burs imkânı da yüksek rekabet şartları içerisinde elde edilmiş üstün başarıya sahip, ileri derecede İngilizcesi olan ve üstün akademik başarıya sahip adaylar içindir.

Bir akademik yıl için 6.000 ila 25.000 dolar arasında burs verilir. Başarılı akademik performans ile 4 yıl boyunca bursun yenilenme olanağı bulunmaktadır.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

5. Hubert Humphrey Öğrenci Bursu

Humphrey Burs Programı; Amerika ve katılımcı yabancı öğrencilerin, ülkelerindeki ortak sorunu bilme ve anlamanın karşılıklı değişimi yoluyla, liderlik yeteneklerini güçlendirme konusunda ilgili olan deneyimli profesörler içindir.

Katılımcılar, alanlarıyla alakalı Amerika’daki uygun üniversiteye yerleştirirler.

Yılda ortama 200 kişiye burs imkânı sağlanmaktadır.

Burs için uygun ülkeler şunlardır: Sahra altı Afrika, Avrupa ve Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Doğu Asya ve Pasifik, Güney ve Orta Asya, Batı ülkeleri vatandaşları.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

6. Clark Üniversitesi Bursu

Clark Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci olarak lisans eğitiminin ilk yılında burs başvurusu yapabilirsiniz. Burs alma imkânı ise akademik başarı oranınıza göre belirlenir. Uluslararası öğrenciler için ortalama her yıl 25.000 30.000 arasında burs imkânı sağlanır.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

7. Illinois Wesleyan Üniversitesi Bursu

Uluslararası öğrencilere akademik başarı oranlarına göre sağlanan burs, senelik 10.000 ile 25.000 dolar arasında değişmektedir. Bu burs imkânı başarı oranına göre dört yıl boyunca verilebilmektedir. Buna ek olarak üstün başarılı iki uluslararası öğrenciye Başkanlık Bursu da sağlanabilmektedir. Öğrencilerin durumuna göre bu burs da dört yıl boyunca tahsis edilebilir.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

8.Katılım Japonya Dünya Bankası Yüksek Lisans Burs Programı

Burs, konuyla alakalı mesleki tecrübeye sahip gelişmekte olan ülke vatandaşlarına açıktır. Kendi ülkelerinin gelişimini destekleme amaçlı konuları içeren yüksek lisans öğrencilerini kapsamaktadır.

Sadece gelişmekte olan ülke vatandaşları içindir.

Burs, aylık şekilde konaklama masraflarını, gidiş-dönüş uçak biletlerini, sağlık sigortası ve seyahat izin masraflarını kapsar

Burs, iki yıl veya daha kısa süren yüksek lisans programlarını kapsamaktadır.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

9. Corcordia College Burs

Uluslararası Öğrenciler için burs, akademik başarı ve ihtiyaç durumuna göre yıllık en fazla 25.000 $’a kadar sağlanmaktadır.

Başarılı uluslararası öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmesi ve maliyetlerin bir kısmı bu burs ile sağlanıyor.

Verilen zaman aralığında yapılan başvuru sonrası kazandığınız burs miktarı bir diğer senede de aynı miktarda devam eder.

Burs Programının resmi hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

10. Columbia College Bursu

Bu burs anadili İngilizce olan adayları kapsar. Burs alacak öğrencilerden belirli bir başarı seviyesi beklenir ve her yeni öğretim yılı için bu seviyeyi korumaları beklenir.

Burs için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

İhale Duyuruları