Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Ankara’da Erasmus+ Proje Katılımcı Çağrısı

Modern çağın getirdiği dijitallikle özellikle Covid-19 döneminde bireyler ciddi bir yeme bozukluğu yaşamaktadırlar. Çoğunlukla beden üzerinden kendini var eden tüketim pratikleri, modern çağın bireylerini her zamankinden daha fazla bedenleriyle ilgilenmeye yönlendirmektedir. Bireylerde oluşan sağlıklı yaşam ve sağlığını koruma hassasiyeti haberler, sağlık programları gibi pek çok medya formunda ana ya da destekleyici konular olarak işlenmektedir.

Sağlık üzerine yapılan vurgular ve sağlık konusunun farklı biçimlerde tekrar tekrar gündeme getirilmesi bazen amacını aşarak çeşitli patolojik durumların ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir. Özellikle gençleri internet ve televizyon bağımlılığı ile uyutarak bu amaca ulaşmaktadır. Biz de grup olarak projedeki ortaklarımıza “Don’t judge me with my body!” (Beni bedenimle yargılama) sloganıyla çağrıda bulunacağız.

Ortaklarımızla beraber uyguladığımız anket sonucunda beden takıntısı sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülmektedir. Hiçbir psikolojik hastalık tanısı alınmamış ve kilolu olunmamasına rağmen ankete katılan bireylerin %58 inde kilo alma korkusu ve kendi bedeninden utanma duyguları mevcuttur. Bu bireylerin %75’i sosyal medyada takip ettikleri kişilerin fiziğini beğendiği için takip etmektedir. Ek olarak bireylerin %90′ ı Covid-19 döneminde en az 5 kilo almışlardır ve yemek yemenin önüne geçememişlerdir.

Bu sonuçlar neticesinde ortaklarımızla birlikte yeme bozukluklarını ve çözüm yollarını projeleştirmeye ve AB Erasmus+ amaçlarına katma değer sunmaya karar verdik.

 

Proje Yeri: Ankara

İletişim: hilalnurtenkilic@gmail.com

Proje Tarihi : 6-10 Ekim

Aşağıda belirtilen kriterleri sağlayan kişiler projemize katılıma hak kazanacaktır:

– 18 – 30 yaş aralığında olmak

– Hareketliliğin temel konularına ilgili ve öğrenmeye istekli olmak

– 3 gün boyunca atölyelere eksiksiz katılım gösterebilecek ve enerjisi yüksek.

Tüm katılımcılarımıza katılım sertifikası verilecektir. Proje süresince konaklama, yol ve yemek masrafları karşılanacaktır.

Projede yer almak isteyen katılımcılarımızın 1 Ekim tarihine kadar Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

(Visited 573 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -