Salı, Eylül 28, 2021

Avrupa Araştırma Konseyi Kavram Kanıtı Hibeleri

Hibe Başlığı (İngilizce)
European Research Council Proof of Concept Grants
Bütçe
25.000.000 Avro
Proje Başına Hibe
Sektör
BİLİM, ARAŞTIRMA, AR-GE, İNOVASYON, DİĞER
Program
Avrupa Birliği
Yayınlanma Tarihi
11/08/2021
Son Başvuru Tarihi
14/10/2021

KAPSAM VE AMAÇ

Öncü araştırmalar yeniliği ve iş yaratıcılığını yönlendiren ve toplumsal zorluklarla mücadele eden yeni fikirler üretirler. Avrupa Araştırma Konseyi Kavram Kanıtı Hibeleri, Avrupa Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen araştırmaların ticari ve sosyal yenilik potansiyellerinin keşfedilmesini amaçlamaktadır ve Konsey tarafından finanse edilen araştırmaları yöneten Baş Araştırmacılar için geçerlidir.

UYGUNLUK & KATILIM KOŞULLARI         

Avrupa Araştırma Konseyi sınır araştırma ana hibelerinden (Başlangıç, Konsolidatör, Gelişmiş veya Sinerji) birindeki tüm Baş Araştırmacılar, Avrupa Araştırma Konseyi Kavramın Kanıtı Yönelik Hibelerine katılmaya ve başvurmaya uygundur.

Avrupa Araştırma Konseyi Kavramın Kanıtı Yönelik Hibeler finansmanı, yalnızca Avrupa Araştırma Konseyi tarafından finanse edilen projeler sırasında oluşturulan bir fikrin kavram kanıtını oluşturmak için hâlihazırda bir Avrupa Araştırma Konseyi ödülüne sahip olanlara sunulmaktadır.

FİNANSMAN & KAYNAK TAHSİSİ

2022 Çalışma Programı, 18 aylık bir süre için 150.000 avroluk toplu ödeme temelinde kavram kanıtı hibeleri vermeye devam edecektir. Avrupa Araştırma Konseyi, normalde kavram kanıtı faaliyetlerinin 12 ay içinde tamamlanmasını beklemektedir. Ancak daha fazla hazırlık süresi gerektiren projeler için 18 aylık hibe anlaşmaları imzalanacaktır. Kavram kanıtı projelerinin süresinin uzatılması yalnızca istisnai durumlarda verilebilir.

ZAMAN ÇİZELGESİ 

Zaman çizelgesi
Çağrının açılışı 15 Temmuz 2021
Son başvuru tarihi 14 Ekim 2021, 17.00 Brüksel saati ile

Detaylı bilgi için tıklayın

(Visited 627 times, 12 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)