Cuma, Mart 24, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Avrupa Birliği “Invitation to Express Interest to Participate in a Pilot for Coves” Projesine Başvurular Başladı

Avrupa Komisyonu, Mesleki Mükemmellik Merkezlerinin geliştirilmesine büyük önem vermektedir ve onları mesleki eğitimin kalitesini, etkililiğini ve çekiciliğini artırma ve mükemmelliği uluslararası düzeyde iletme stratejisinin temel bir unsuru haline getirmiştir. ETF, Avrupa Komisyonu tarafından CoVE’ler (ISATCOV) için yeni bir uluslararası öz değerlendirme aracı geliştirmek üzere görevlendirilmiştir. Bu çalışma, ENE’nin mevcut popüler öz değerlendirme aracı ENESAT üzerine inşa edilecektir. Yeni araç, Erasmus+ çağrılarında belirtilen faaliyetlerle bağlantılı olacak ve meslek okullarının Mesleki Mükemmellik Merkezleri olarak gelişmek için gruplar halinde birlikte çalışmasını kolaylaştıracak. ETF ayrıca Mesleki Mükemmellik Merkezlerinin performansının Kaliteli Mesleki Mükemmellik ödülü vererek resmi olarak nasıl tanınacağı konusunda tavsiyelerde bulunmakla görevlendirilmiştir.

Mesleki Mükemmellik Merkezleri ve meslek okulları, kendilerini değerlendirmek istedikleri mükemmellik boyutlarını seçebilecek ve mükemmel faaliyetleri, performansı veya sistemleri örnekleyen iyi uygulamalara erişebilecek ve bunları paylaşabilecektir. Araç, kullanıcılara, paylaşılan kanıtlara dayalı toplu yargılarda bulunmak için kuruluşlarının içinde ve dışında danışmanlık yapma konusunda yardımcı olacaktır.

İstişarenin ilk aşaması şimdi tamamlandı ve anket kapatıldı. Şu anda, 2023 yılının Nisan ve Mayıs ayları arasında öz-değerlendirme aracını pilot olarak kullanmak isteyen Mesleki Mükemmellik Merkezleri ve meslek okulları arıyoruz. Bireysel olarak veya bir kümenin parçası olarak öz-değerlendirme yapmak için başvuru yapılabilir. Aşağıdaki 6 dilden birinde öz değerlendirmeye katılmaları için iç ve dış paydaşları dahil edebilmelidirler: İspanyolca, Fransızca, Almanca, Lehçe, İtalyanca veya İngilizce.

Pilot uygulamaya katılan okullar, eğitim ve rehberlik alacak ve ayrıca öz değerlendirme sürecinde mentorluk oturumları sunulacak.

Ayrıca, pilot uygulamaya katılan okullar ve CoVE’ler, 2024’te, şu anda Avrupa Birliği adına geliştirilmekte olan önerilen etiket aracılığıyla mükemmellik seviyelerinin resmi olarak tanınması fırsatına sahip olacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

(Visited 276 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -