Pazartesi, Kasım 11, 2019

Avrupa Birliği Ufuk2020 Programı Koordinatörler Günü

Avrupa Komisyonu, 15 Kasım 2019 tarihinde Belçika/Brüksel’de, Avrupa Birliği (AB) Ufuk2020 Programı kapsamında projesi fonlanmış proje koordinatörleri için “Koordinatörler Günü” düzenliyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen toplantının temel amacı, toplantıya katılım sağlayan proje koordinatörlerini hibe resmi değişiklik (amendment), mali ve teknik raporlama, dönemsel ödemeler, garanti fonu ve sık yapılan hatalar gibi konu başlıklarının hem yasal zemini hem de pratik uygulamasına dair detaylıca bilgilendirmektir. Toplantının ekli gündeminden görülebileceği gibi toplantıda farklı oturumlarda konunun uzmanı Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından ilgili konu başlığı çerçevesinde bilgiler veren sunumlar gerçekleştirilecek, tüm katılımcılar ilgili konu başlığına dair sorularını yetkililere yöneltebilecektir.

Bir gün sürecek toplantıya katılmak isteyen tüm proje paydaşı kuruluş temsilcileri kısıtlı kontenjan dahilinde linkten etkinliğe kayıt olabilir, toplantıya yerinde katılım sağlayabilir. Toplantıya katılım ücreti olmamakla birlikte Brüksel’de gerçekleşecek toplantıya katılıma yönelik seyahat masrafları, AB Ufuk2020 Programı fonlayıcı kuruluşu ve toplantının organizatörü Avrupa Komisyonu veya AB Ufuk2020 Programı Ulusal Koordinasyon Ofisi görevini ifa eden TÜBİTAK tarafından sağlanacak herhangi bir destek veya geri ödemeye konu değildir. Dolayısıyla toplantıya yerinde katılım sağlamak isteyen tüm paydaş temsilcilerinin tüm seyahat masraflarını kendilerinin karşılaması bekleniyor.

Toplantıya yerinde katılım gösteremeyecek ve toplantıda bilgi aktarılacak konu başlıklarıyla ilgilenen herkes için bahse konu bilgi günü, online olarak da erişime açık olacaktır. Toplantıyı izlemek isteyenler, ilgili gün ve saatte linkten toplantının canlı yayınına erişebilir, toplantıda yapılan tüm sunumlar ile sunum üzerine yapılan tartışmaları takip edebilir.

Toplantıda detay bilgi ve süreç aktarılan konulardaki ek sorular için AB U2020 Yasal ve Finansal Konular Ekibiyle irtibat kurulabilir.

İhale Duyuruları