Çarşamba, Şubat 8, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Avrupa ve Orta Asya’da Gıda Kaybı ve İsrafının Azaltılması Bölgesel Konferansı

Avrupa ve Orta Asya’da Gıda Kaybı ve İsrafının Azaltılması Bölgesel Konferansı “Değişim Mümkün” sloganı ile 5-6 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul’da ve sanal olarak Zoom üzerinden hibrit formatta düzenlenecek.

Konferans, yasal ve ticari yenilikler, gıda kaybı ve atık azaltma stratejileri ve sürdürülebilir gıda değer zincirlerine geçişi destekleyen pratik müdahaleler de dahil olmak üzere ortamları ve araçları etkinleştiren temel unsurları belirlemeye odaklanacak.

Bu amaçla konferans, Avrupa (Avrupa Birliği dahil) ve Orta Asya’da gıda kaybı ve israfı alanındaki son gelişmeleri ve zorlukları geniş bir yelpazede inceleyecek ve etkileşimli deneyim alışverişi için fırsatlar sunacak ve potansiyel çözümleri araştıracaktır.

Şahsen katılmak veya Zoom konferans platformundaki sanal etkinliği takip etmek için lütfen kaydolunuz. Ayrıntılı program için tıklayınız.

Konferansta konuşmacılar arasında Copa-Cogeca, DG SANTE, Ekonomik İşbirliği Örgütü Gıda Güvenliği Bölgesel Koordinasyon Merkezi (ECO-RCCFS), EIT Gıda, Avrupa Gıda Bilgi Konseyi (EUFIC), Avrupa Gıda Bankaları Federasyonu (FEBA), Glovo, Uluslararası Gıda, Politika Araştırma Enstitüsü (IFPRI), Uluslararası Gıda Atığı Koalisyonu (IFWC), Hollanda Tarım, Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı, Ogilvy Consulting, Rabobank, Sodexo, Tetra Pak, Too Good To Go, UNECE, WholeSurplus, WRAP, WRI ve Wageningen Üniversitesi’nden (WUR) uzmanlar yer alacak.

Bu konferans FAO, Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Gıda Güvenliği Bölgesel Koordinasyon Merkezi (ECO-RCCFS) ortaklığı; Hollanda Tarım, Doğa ve Gıda Kalitesi Bakanlığının desteği ve Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ile FAO Türkiye’nin Gıda ve Tarım Ortaklık Programı (FTPP-II) kapsamında düzenleniyor.

(Visited 269 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz