Cuma, Eylül 17, 2021

Avustralya’da 2021 Yılı İçin Üniversitelere Başvurular Devam Ediyor

Avustralya’yı sadece kangurular ülkesi olarak görüyorsanız, bundan çok daha fazlasına sahip olduğunu söyleyelim. Avustralya, her yıl uluslararası tanınırlılığa sahip üniversiteleri, modern teknolojiye sahip programları ve kültür çeşitliliğiyle öğrenciler için en popüler yerlerden biri olmaya devam ediyor. Peki, Avustralya üniversitelerine başvurular ne zaman, hangi bölümde okumalı? Avustralya’da eğitim hakkında merak ettiklerinizi öğrenebileceğiniz harika bir liste hazırladık!

Avustralya’da bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsunuz? Eğitim uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir,  üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hemen form doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın.

Avustralya üniversiteleri için son başvuru tarihleri ne zaman?

Güney Yarım Kürede yer alan Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için akademik yılın bizden çok farklı olduğunu belirtmekte fayda var. İki döneme ayrılan akademik takvimde, birinci dönem Şubat sonu-Mart başında başlarken ikinci dönem için girişlerse Temmuz sonu-Ağustos başıdır.

Bu nedenle Avustralya üniversiteleri için başvuru tarihleri de diğer ülkelere göre farklılık gösteriyor. Şubat dönemi için Kasım’ın 15’ine kadar başvurular devam ediyor. İkinci dönem içinse Nisan ve Mayıs ortasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Unutmayın, ülkedeki üniversiteler için son başvuru tarihleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle ne kadar erken başvurursanız, kabul edilme ve burs imkanlarından faydalanma imkanınız da o kadar artacaktır.

Başvurular için gerekli belgeler hangileri?

Genel olarak dünya çapında çoğu ülkede başvurular için gerekli belgeler hemen hemen aynıdır. Transkript, diploma, İngilizce dil yeterlilik belgesi, üniversiteden aldığınız kabul belgesi bunlardan sadece birkaçıdır. Belgelerinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, Avustralya’da eğitim için her birinin resmi onaylı çevirili olmasıdır.

Avustralya üniversiteleri için başvurular esnasında bir dil yeterlilik testine girmeniz gerekmektedir. Eğer ana diliniz İngilizce değilse sizin de aralarında TOEFL IBT, IELTS Akademik, Pearson PTE Akademik dil testlerinden birinden geçerli bir puana sahip olmalısınız.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz en popüler bölümler hangileri?

Tüm dünyadan öğrenciler için Avustralya, hem yüksek kaliteli eğitim hem de mezuniyetten sonra iş imkanları ile fırsatlar ülkesi olmaya devam ediyor. Bu açıdan Avustralya’da eğitim almaya karar verirken daha çok iş imkanı olan bölümleri seçebilirsiniz. Ayrıca ülke, özellikle MBA eğitimi veren dünyanın en iyi okulları ile dikkat çeker.

  • İşletme
  • Muhasebe
  • Bilişim
  • Mühendislik

Peki, Avustralya’da eğitim almak için hangi bölümü seçeceğiniz konusunda kararsız mısınız? O halde, kendinize en uygun üniversiteyi bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz broşürlerimizi indirerek, bölümler ve giriş koşulları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Peki, hangi üniversiteyi seçmelisiniz?

Avustralya, bazıları dünyanın en iyi öğrenci şehirlerinde olan 50’den fazla uluslararası üniversitesi ile göz doldurur. Dünya sıralamalarında ilk 50’de yer alan en iyi 5 üniversite şu şekildedir;

  • Avustralya Ulusal Üniversitesi
  • Sidney Üniversitesi
  • Melbourne Üniversitesi
  • UNSW
  • Queensland Üniversitesi

Hangi şehirde okumalısınız?

Avustralya’da okumak isteyen öğrenciler için bugün dünyanın en iyi öğrenci dostu şehirler sizi bekler. Avustralya’da eğitim denilince ilk akla gelen destinasyonlar Sidney ve Melbourne olsa da öğrenci bütçenize uygun ve size daha çok iş fırsatı sunacak Adelaide, Perth, Brisbane gibi şehirleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle Adelaide, yüksek eğitim ücretlerine sahip Avustralya’da uygun yaşam ücretleri ve konut kiraları açısından sizin için çok çeşitli alternatifler sunuyor.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 473 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)