Perşembe, Ağustos 5, 2021

Avustralya’da Burslu Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler Hangileri?

Yurt dışı eğitim alacağınız ülkeyi seçmek zor bir karardır. Ancak Avustralya, dünyanın en kaliteli üniversiteleri ve canlı şehirleri ile seçim yapmanız için sayısız fırsatlara sahiptir. Peki, Avustralya’da eğitim almak pahalı mı? Amerika ve İngiltere gibi Avustralya’da, öğrenciler için dünyanın en yüksek eğitim ve yaşam masraflarına sahip ülkelerinden biridir. Neyse ki çoğu Avustralya üniversitesi, yabancı öğrenciler için son derece cazip burs imkanları sunuyor. Gelin, birlikte göz atalım!

Avustralya’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. New South Wales Üniversitesi

Avustralya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan UNSW, tam zamanlı lisans ve yüksek lisans programlarında eğitime başlayan uluslararası öğrenciler için zengin burs çeşitlerine sahiptir. Burs değeri, 1 yıl boyunca 5.000$ olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda tam veya kısmi öğrenim ücreti indirimi ya da aylık maaş sağlayan burslar için de değerlendirilebilirsiniz.

Yurt dışı burs başvurusu için son tarih, 31 Temmuz 2021’dir.

 

  1. Griffith Üniversitesi

Yurt dışında burslu yüksek lisans ve lisans eğitimi almak istiyorsanız Griffith Üniversitesi, Avustralya ve Yeni Zelanda dışından gelen tüm yabancı öğrencilere finansal destekler sunuyor. Burs programı, lisans ya da yüksek derecelerinde eğitim alacak öğrencilerin öğrenim ücretlerinin %50’sini kapsar.

Yurt dışı burs başvurusu için son tarih, 6 Ağustos 2021’dir.

 

  1. Sidney Üniversitesi

Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan biri olan Sidney Üniversitesi, yüksek başarılı uluslararası öğrenciler için burslu okuma fırsatı sunuyor. Lisans ve yüksek lisans programlarına başvuran öğrenciler, 5.000 ile 40.000$ arasında değişen finansal desteklerden yararlanabilirler. Ancak bursların, eğitiminizin ilk yılı için geçerli olduğunu ve yenilenmediğini belirtelim.

Yurt dışı burs başvurusu için son tarih, 5 Temmuz 2021’dir.

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Charles Darwin Üniversitesi

Lisans ya da yüksek lisans eğitimi için yurt dışı burs sunan bir diğer Avustralya okulu da Charles Darwin Üniversitesi’dir. Akademik mükemmellik ve yüksek başarının esas alındığı burs programı, öğrencilerin %25 ya da %50’si değerinde öğrenim ücretlerine indirim sağlar.

Yurt dışı burs başvurusu için son tarih, 30 Haziran 2021’dir.

 

  1. Macquire Üniversitesi

Macquire Üniversitesi, dünyanın her yerinden öğrenciler için lisans ve yüksek lisans programlarında 10.000 Avustralya Dolarına kadar burslu eğitim imkanı sunuyor. Öğrenim ücretlerine yansıtılan finansal destekler, akademik başarıya sahip seçkin öğrencilere verilmektedir ve ilk yıl için geçerlidir.

Üniversitenin burs başvuruları devam etmektedir.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Flinders Üniversitesi

Avustralya’da yüksek lisans ve doktora derecelerinde burslu eğitim imkanı sunan Flinders Üniversitesi, tam zamanlı araştırma programlarına katılan öğrencilere 5 adet burs sunuyor. Öğrencilerin öğrenim ücretlerini, 28.594$ değerindeli yaşam ödeneğini ve seyahat, sağlık gibi ek ödenekleri karşılar.

Yurt dışı burs başvurusu için son tarih, 6 Ağustos 2021’dir.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 752 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)