Çarşamba, Ağustos 4, 2021

Avustralya’da İş Bulma Garantisi Yüksek Olan Bölümler

Avustralya üniversiteleri, dünya çapında güçlü bir üne sahipken ülkedeki 30’dan fazla eğitim kurumu, dünya üniversite sıralamalarında ilk 800 içerisinde yer almaktadır. Bu da Avustralya’yı öğrenciler arasında popüler bir eğitim merkezi yapıyor.

Avustralya’daki uluslararası öğrenciler için mezuniyet sonrası birkaç seçenek vardır: eğitiminizi tamamlayıp bir işe girebilir, kendi ülkenize geri dönebilir ya da lisans eğitiminden sonra lisansüstü bir dereceye geçiş yapabilirsiniz. Yazımızda, dünya standartlarında bir eğitim sistemi ve heyecan verici kariyer fırsatları ile göz dolduran Avustralya’da iş imkanı sunan en iyi bölümleri sizler için araştırdık!

Yurt dışında daha parlak bir kariyer elde etmek için yurt dışı eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

  1. MBA

İşletmelerin nasıl çalıştığını bilmek isteyenler için MBA programları en iyisidir. Birçok Avustralya kurumu, uluslararası öğrenciler için dünyanın en iyi işletme ve yönetim derslerinin yanı sıra, finans ve pazarlama gibi konularda da sertifika ve diploma alabileceğiniz mesleki kurslar veriyor.

Avustralya’da MBA eğitimi alan 20 binden fazla uluslararası öğrenci olduğunu biliyor musunuz? MBA eğitimi veren 30’dan fazla işletme okulu Avustralya’da okumak isteyenlere zengin iş fırsatları sunuyor.

 

  1. Mühendislik

Mühendislik, dünya çapında en iyi ücretli ve en çok talep gören mesleklerden biridir. Avustralya’da en popüler mühendislik alanlarından biri inşaat mühendisliğidir ve mezuniyetten sonra iş bulma garantisi en yüksek bölümlerdendir. Onu petrol mühendisliği, elektrik mühendisliği ve makine mühendisliği izler.

Avustralya’da mühendislik ile ilgili konularda eğitim veren çok sayıda kurum bulunmaktadır. Melbourne Üniversitesi ve La Trobe Üniversitesi, öğrencilere hem uzmanlık hem de mezuniyetten sonra kariyer fırsatları sunmasıyla ünlüdür.

Sitemize üye olarak Avustralya’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Tıp

Dünya çapında İngilizce yeterliliğe sahip tıp uzmanları için talep giderek artarken, Avustralya’da tıpla ilgili konularda uzmanlık veren çok sayıda üst düzey eğitim kurumu mevcuttur. Ülkede iki tür tıp derecesi vardır: lisans veya lisansüstü tıp diploması alabileceğiniz 4 ya da 6 yıllık programlar.

Avustralya’da tıp eğitimi alan mezun öğrenciler için ülkedeki sağlık sektörünün, istihdam açısından en büyük endüstrisi olduğunu söylemekte fayda var. Aynı zamanda en kazançlısı da. Cerrah, anestezist, psikiyatrist, nörolog bunlardan sadece birkaçıdır.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Bilgisayar ve BT

Avustralya’da bilgisayar ve BT ile ilgili konularda mesleki, lisans ve lisansüstü derecelerde zengin programlar vardır. Hayatımızın büyük bir parçasını oluşturan bilgisayar teknolojileri konusunda Avustralya üniversiteleri, birçok endüstri ve şirketle işbirliği çalışmaları yapmaktadır. Özellikle medya, telekom, konaklama ve bankacılık gibi sektörler, öğrenciler için yüksek maaş ve kariyer fırsatları sunar.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

 

(Visited 1.225 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)