Salı, Ağustos 3, 2021

Avustralya’nın En İyi Üniversitelerinde Burslu Eğitim

Çok kültürlü yapısı, vahşi yaşam alanları, canlı şehir hayatı ve kolay iletişim kurabileceğiniz sıcak kanlı insanları ile Avustralya, her yıl hatırı sayılır bir uluslararası öğrenci topluluğunu bünyesine katıyor. Kaliteli üniversiteler, zengin lisans ve lisansüstü programlar, İngilizce dil eğitimi avantajları, mezuniyetten sonra iş fırsatları Avustralya’da okurken sizi motive edecek birkaç nedenden biridir. Peki, Avustralya’da öğrenim ve yaşam masraflarınızı kısmen ya da tamamen karşılayan burs programları olduğunu biliyor muydunuz?

Yurt dışında eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere dünyanın en iyi üniversitelerinde burslu eğitim alma imkanı sunan Avustralya üniversiteleri hakkında ayrıntılı rehberimize göz atın.

Avustralya’da eğitim fırsatları hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sormak ister misiniz? Hemen form doldurun, ücretsiz destek fırsatını kaçırmayın.

 

  1. Griffith Remarkable Bursu

Avustralya’nın en iyi kamu araştırma üniversitelerinden biri olan Griffith Üniversitesi, Avustralya’da yüksek lisans ve lisans derecelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere burslu okuma şansı sunuyor. Başvurular için öncelikle üniversitenin tam zamanlı lisans ve yüksek lisans programlarından birine kabul almış olmanız gerekir. Burs değeri, öğrenim ücretinizin %50’sini kapsar.

 

  1. Adelaide Global Academic Excellence Bursları

Avustralya’nın en eski üçüncü eğitim kurumu olan Adelaide Üniversitesi, araştırma çalışmaları ile köklü bir üne sahiptir. Üniversite, lisans ve yüksek lisans derecelerinde sanat, mühendislik, fen, sağlık ve tıp, bilgisayar ve matematik bilimleri fakültelerinde eğitim alacak uluslararası öğrencilere fakülte başına 2 adet burs sağlıyor. Burs başvurusu için son tarih, 13 Haziran 2021’dir.

Sitemize üye olarak Avustralya’nın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabileceğinizi biliyor musunuz? Hemen kayıt olun, yurt dışı eğitim fırsatlarını kaçırmayın.

 

  1. Macquarie Vice-Chancellor Uluslararası Bursları

Avustralya ve Yeni Zelanda dışındaki bir ülkeden geliyorsanız, burslu lisans ve yüksek lisans okuma şansı sunan Macquarie Üniversitesi, öğrenim ücretinize yansıyacak olan 10.000AUD değerinde finansal destekler sunuyor. Üniversiteden kabul alan öğrencilerin ayrıca bursa başvurmaları gerekmez, sadece akademik başarı ve İngilizce dil gereksinimi şartı aranır.

 

  1. New South Wales Üniversitesi Uluslararası Bursları

Avustralya’da yüksek öğrenim için en çok tercih edilen üniversitelerden biri olan New South Wales Üniversitesi, ülkede son teknoloji araştırma, öğretim ve inovasyon merkezi olarak görülür. UNSW’de tam zamanlı bir lisans ya da yüksek lisans programında eğitim almaya başlayan tüm dünyadan öğrenciler, 1 yıl için geçerli olan 5.000$ değerindeki burslar için otomatik olarak değerlendirilir. Burs başvurusu için son tarih, 31 Temmuz 2021’dir.

Avustralya’da eğitim alabileceğiniz üniversiteleri öğrenmek, bölüm seçimi yapmak ve giriş fırsatlarından haberdar olmak için üniversite broşürlerini ücretsiz indirin.

 

  1. Flinders Üniversitesi Uluslararası Bursları

Avustralya Hükümeti Araştırma Eğitim Programı-AGRTP tarafından Flinders Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora derecelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan burslar için son tarih 6 Ağustos 2021’dir. Öğrenim ücreti, yaşam ödeneği, uçak bileti, sağlık hizmetleri gibi birçok masrafınızı karşılayacak olan burs programı, uluslararası öğrencilerin daha yüksek bir araştırma derecesi almalarını desteklemeyi amaçlamaktadır.

 

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 850 times, 2 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 11 times, 1 visits today)