Cumartesi, Ocak 29, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Avusturya’daki Tüm Masrafları Finanse Edilen ESC Gönüllülük Projesine Başvurun

Proje nerede gerçekleşecektir?

Wörgl, Avusturya

Hangi masraflar karşılanacaktır?

Proje kapsamında seyahat masrafları, konaklama, yemek ve projeyle bağlantılı masraflar karşılanacaktır

Her ay cep harçlığı verilecektir. Almanca dil desteği verilecektir.

Proje Açıklaması

Avusturya, Wörgl’de 12 aylık bir gönüllülük projesi için başvurun! Ev sahibi kuruluş BETA, 15 ila 24 yaş arasındaki gençleri çalışmaya ve iş bulmaya uygun hale getiriyor.

BETA’ya gelen gençlerin çoğu öğrenme güçlüğü çekiyor ve iş bulmakta zorlanıyor. Bu eğitim programından sonra onları gerçek istihdama hazırlaması gereken yaklaşık 10 genç BETA’da bir yıllık bir süre için istihdam edilmektedir.

Bu yıl boyunca pek çok şey öğrenme ve gelecekleri için iş nitelikleri edinme olanağına sahipler. Yumuşak ve sert beceriler, ahşapla, metalle çalışarak, bahçecilik yaparak, kapıcı olarak çalışarak veya basit ofis görevlerini yerine getirerek öğretilir.

Göreviniz, öğrenme sürecinde gençleri ve günlük işlerde eğitmen ekibini desteklemektir. Örneğin: okul konularını eğitmek ve ev işlerine yardım etmek, bilgisayarda çalışmaya yardımcı olmak ve atölye çalışmaları yapmak.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ

Ev sahibi kuruluşun şehir merkezinde bulunan binasında tamamen mobilyalı özel bir stüdyo dairede yaşayacaksınız. Bakkal alışverişinden ve kendiniz için yemek pişirmekten siz sorumlusunuz.

Cep harçlığına ek olarak aylık yemek yardımı alacaksınız. Projeden sonra Avusturya’ya seyahat ve ülkenize geri dönüş, Avrupa Dayanışma Birlikleri fonu tarafından karşılanmaktadır.

Hangi ülkelerden katılımcı aranıyor

Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Yunanistan, İspanya, Finlandiya, Fransa,, Hırvatistan, Macaristan, İrlanda, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Kuzey Makedonya, Romanya, İsveç, Slovenya, Slovakya, Türkiye

Not: Proje yeri ve son başvuru tarihi olası güncellemeler ile değişiklik gösterebilir. Lütfen güncel ilan metni için tıklayınız

(Visited 1.363 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here