Perşembe, Şubat 2, 2023

Başlangıç Akademisi 2023 Yılı Başvuruları Başladı

BAŞLANGIÇ NOKTASI AKADEMİ

Türkiye Bilişim Vakfı’nın bir inisiyatifi olan Başlangıç Noktası’nın başlattığı “Başlangıç Noktası Akademi” ile gençleri geleceğin değişim öncüsü ve liderleri haline getirmeyi hedefliyoruz.

Bu kapsamda; birçok farklı konuda çevrimiçi eğitimler, mentorluk, staj imkanları ve burs desteği ile gençlerin girişimcilik potansiyellerini keşfetmelerini ve açığa çıkarmalarını ya da profesyonel hayatlarına adım atacakları kurumlarda sosyal fayda üretmelerini, döngüsel ve sürdürülebilir iş modelleri kurulmasına öncülük etmelerini amaçlıyoruz.

Sürdürülebilirlik

Bireysel yetkinliklerin sürdürülebilirliği, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik, sosyal etki yönetimi ve ölçümü konularında eğitimler verilecektir.

Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler

Kırılım Çağı’nın gerektirdiği yetkinlikleri kazanan katılımcılar, aynı zamanda önde gelen girişimcilerden uygulamalı şekilde yeni teknolojileri öğreneceklerdir.

Girişimcilik

Etkili Genç Liderler, verilecek uygulamalı girişimcilik eğitimleri sayesinde sosyal bir girişimcilik projesi üzerinde çalışacaktır. Girişim fikri için yazılım desteğine ihtiyaç duyan ekipler, Siliconmade Academy yazılım mezunları ile aynı ekipte bir araya gelerek kodlama desteği alacak ve eğitim süreci tamamlandığında girişim fikirlerine ait Minimum Uygulanabilir Ürüne (MVP) sahip olacaktır.

Mentorluk

Mentorlarımız, katılımcıların ihtiyaçlarını ve endişelerini anlayarak onlara birebir destek olacaklardır.

Mülakatlara Hazırlık

Katılımcılar iş hayatına girişin ilk adımlarına hazırlanacak, CV hazırlama ve canlı mülakat konularında gerçek İK çalışanlarından birebir geri bildirim alma ve pratik yapma fırsatı elde edeceklerdir.

Staj imkanları

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılarımız, program sonrasında sektöründe öncü kurumlarla oluşturduğumuz staj programına dahil edileceklerdir.

Son Başvuru Tarihi: 20 Şubat 2023

Ayrıntılı bilgi ve başvurmak için tıklayınız.

(Visited 759 times, 2 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz