Cuma, Temmuz 1, 2022

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi, Lise Öğrencileri Bilim İnsanlarıyla Buluşturuyor

Bilim Kahramanları Derneği’nin Pfizer Türkiye desteğiyle yürüttüğü Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi kapsamında 14-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri çevrimiçi atölyelerde bilim insanları ile bir araya geliyor. 

 

Aralık 2021 tarihinden bu yana liseli öğrencileri bilimin farklı dallarıyla tanıştıran Bilim Gençlerle Kazanacak projesinin Mayıs ayı takvimi açıklandı. Ortalama 90 dakikalık online bilim etkinlikleri kapsamında öğrenciler, bilim alanına dair derinlemesine bilgi edinirken; aynı zamanda interaktif bir şekilde uygulanan birbirinden ilgi çekici deneyleri gözlemleme şansı elde ediyor. Tamamen ücretsiz olan online bilim etkinliklerinin sonunda tüm katılımcılara dijital sertifika veriliyor. 

Mayıs ayında gerçekleşecek iki online bilim etkinliği için kayıtlar alınmaya başlandı. Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü’nden Prof. Dr. Şuayip Yüzbaşı ile “Cebirsel Denklem Sistemleri, Matrisler ve Model Problemler Üzerine Uygulamalar” Etkinliği, Yeditepe Üniversitesi Hücre ve Gen Terapi Mükemmeliyet Merkezi’nden Doktora Adayı Dilek Turan ile “İyi Üretim Uygulamaları Merkezinde Temiz Odaları ve Sistemleri Tanıyalım Etkinliği düzenlenecek.

 

Online bilim etkinliklerine kayıt için tıklayın. 

(Visited 238 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz