Salı, Temmuz 16, 2019

Birleşik Krallık’ta GREAT Yüksek Öğrenim Burs Programı

British Council ve Birleşik Krallık’tan 9 üniversitenin işbirliğinde başlatılan 2019 GREAT Burs Programı, Birleşik Krallık’taki benzersiz yükseköğrenim olanaklarına erişmek isteyen Türk öğrenciler için 2019-2020 eğitim yılı özelinde burs imkanları sunuyor.

17 adet lisans ve lisansüstü burs sunan Türkiye burs programının toplam değeri yaklaşık olarak 350.000 Sterlin’dir. Bursların değeri, okulların yıllık harç ücretlerini kapsayacak şekilde 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişiyor. Bu burs programı, Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrenciler için eşsiz bir fırsat oluşturuyor. Öğrenciler, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’daki 10 üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabilirler.

  • Burslar, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır.
  • Burslar, sadece bir yıl için geçerlidir.
  • Bursların değeri, okul ücretlerine bağlı olarak 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişmektedir.
  • Burslar, lisans ve lisansüstü bölümleri ve lisansüstü araştırma programlarını kapsamaktadır.
  • Birleşik Krallık’taki 9 üniversite, Türk öğrencilere özel 17 GREAT bursu sunmaktadır.
  • Program; mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım ve Bilgi Teknolojileri dahil pek çok alanı kapsamaktadır.

GREAT Burs Programı 2019 – Türkiye için son başvuru tarihleri, kurumdan kuruma göre değişiklik gösteriyor. Bursların son başvuru tarihleriyle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

İhale Duyuruları