Salı, Eylül 28, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Açık Çağrı: Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26.Taraflar Konferansı Yan Etkinlik Programı Hazırlıkları

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında 31 Ekim-12 Kasım 2021 tarihleri arasında İskoçya’nın Glasgow kentinde 26.Taraflar Konferansı (COP 26) gerçekleştirilecektir. Konferans süresince, Bilimsel ve Teknolojik Danışma Yardımcı Organı (SBSTA) ile Uygulama Yardımcı Organı (SBI) Oturumları düzenlenecektir. Söz konusu oturumlar süresince gerçekleştirilecek teknik ve siyasi müzakere toplantılarının ülkemiz adına verimli bir şekilde takip edilebilmesinin yanı sıra ülkemizin iklim değişikliği ile ilgili konularda yaptığı çalışmaların uluslararası düzeyde aktarılabilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla yan etkinlik programının hazırlanması planlanmaktadır. Bu çerçevede, üniversiteler tarafından gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak yan etkinlik programına yapılacak katkılar beklenmektedir.

Söz konusu oturum ve toplantılara ilişkin detaylı bilgilere http://unfccc.int internet adresinden ulaşılabilmektedir.

İlgili Konferans süresince gerçekleştirilecek olan yan etkinliklerde ülkemiz adına sunum yapması uygun görülecek üniversite temsilcilerine ilişkin sunum konuları ile ekte yer alan katılımcı tablosuna iletişim bilgilerinin (ad-soyad, unvan, birim, e-posta, telefon, doğum tarihi ve pasaport numarası) doldurularak, yan etkinlik programının hazırlanabilmesi ilgili temsilcilerin Konferansa kayıtlarının yapılabilmesi bakımından, 01 Eylül 2021 tarihine kadar epinar.polat@csb.gov.tr e-posta yoluyla ayrıca resmi yazı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Kaynak

(Visited 403 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 6 times, 1 visits today)