Perşembe, Kasım 14, 2019

Carl FriedrichGoerdeler İyi Yönetişim Okulu 2019/2020 Dönemi Başvuruları Başladı

Carl FriedrichGoerdeler İyi Yönetişim Okulu 2019/2020 dönemi başvuruları başladı.

Goerdeler İyi Yönetişim Okulu Robert Bosch Vakfı tarafından Alman Dış Politika Topluluğu (Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik e.V.) işbirliğinde yürütülen ve bir yıl süren kariyer gelişimi odaklı bir eğitim programıdır. Program; Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Gürcistan, Moldova, Rusya, Türkiye ve Ukrayna‘dan gelecek başvurulara açıktır.

İyi Yönetişim Okulu’nda, toplumsal alanda değişime katkı sağlamak isteyen kişiler desteklenmekte, ortak bir Avrupa kavramı çerçevesinde deneyim paylaşımı sağlanmakta ve değişen toplumlarda sorumlu davranış ve kamu yararı güden çalışmalar güçlendirilmektedir. Program yılı süresince katılımcılar, üç seminere katılım sağlar ve kendi geliştirdikleri iyi yönetişim alanındaki projelerini ülkelerinde uygular. Avrupa Komisiyonu Eski Başkan Yardımcısı Prof. GünterVerheugen, Program Müdürü olarak çalışmalara eşlik etmektedir.

Program dili Almancadır.

 Program tarafından seçilen katılımcılar:

  • İyi Yönetişim ve İnnovasyon Yönetimi konusunda bilgi ve becerilerini artırma,
  • Almanya ve Avrupa Birliği kurumlarını tanıma ve toplum, politika ve ekonomi alanlarında yüksek düzeyli uzmanlar ile bir araya gelme,
  • Proje yönetimi ve liderlik konusunda bilgi ve becerilerini geliştirme,
  • Kendi geliştirdikleri İyi Yönetişim alanındaki projelerini (deneyimli proje uzmanlarının desteğiyle) ülkelerinde uygulama,
  • Avrupa’daki genç yöneticilerin uluslararası iletişim ağının bir parçası haline gelme,

imkânına sahip olacaktır.

Goerdeler İyi Yönetişim Okulu’na katılım ücretsizdir.

 

Son Başvuru Tarihi: 18 Şubat 2019

 

Program ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi için www.goerdeler-kolleg.de  web sitesini ziyaret edebilir ve sorularınız için goerdeler-kolleg-TR@dgap.orgadresine e-posta atabilirsiniz.

İhale Duyuruları