Pazartesi, Nisan 22, 2019

Çekül Bilgi Ağacı

 

ÇEKÜL Bilgi Ağacına bağışta bulunarak, doğal ve kültürel miras eğitimlerinin daha fazla çocuğa ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, ÇEKÜL Vakfının 27 yıldır Anadolu’da yürüttüğü çalışmalardan edindiği bilgi ve tecrübesini, çağdaş eğitim yöntemleri kullanarak hazırladığı eğitim içerikleriyle gelecek kuşaklara aktarıyor.

Doğal ve kültürel mirasın korunup yaşatılabilmesinde genç kuşakların rolüne inanan ÇEKÜL Vakfı, eğitim çalışmalarını bu hedef doğrultusunda Bilgi Ağacı Eğitim Birimi altında bir araya getirdi. ÇEKÜL Bilgi Ağacı bireyin niteliksel gelişimine öncelik veren eğitim anlayışıyla, doğanın bereketi ve yaşamı mümkün kılan döngüsünü, teknoloji ve bilimsel disiplinleri kullanarak uyguluyor. Eğitimlerde ÇEKÜL’ün “doğa ve kültürle varız” sloganının arkasında yatan felsefesi, geleceğin kurulmasında ufuk açan bir yöntem olarak benimseniyor.

Eğitimler öğrencilerin sürece doğrudan ve etkin katılımlarını destekliyor. Çağdaş eğitim yöntemi ve ilkeleri, kullanılan eğitim içeriklerinin temelini oluşturuyor. Öğrencilerin eğitim sürecine doğrudan ve etkin katılımı desteklenerek, “yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri” sağlanıyor. Eğitimlerde grup için ortak bir amaç oluşturma, düşünceleri ve malzemeleri paylaşma, iş bölümü yapma gibi işbirliğine dayalı öğrenme yöntemleri uygulanıyor. Bu sayede, bilgi aktarımının yanı sıra, uyarıcı sınıf içi ve dışı etkinliklerle öğrencilerin sorgulayıcı, eleştirel, analitik ve yaratıcı düşünce pratiklerinin harekete geçirilmesi amaçlanıyor. Dolayısıyla bütün eğitim programları, disiplinlerarası bir yaklaşımla, farklı öğrenme stilleri ve çoklu zeka kuramı dikkate alınarak geliştiriliyor.

Doğa ve kültürel miras eğitimlerine yaptığınız bağışlar, eğitimde fırsat eşitliği gözetilerek ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanları tarafından uygulanır.

ÇEKÜL Bilgi Ağacına bağışlarınızla destek olun, daha fazla çocuğa birlikte ulaşalım!

Çekül Bilgi Ağacı Eğitim Uzmanı Hazal Çatalbaş, hepimizi doğa ve kültürel miras eğitimlerine bağış yapmaya çağırarak şunları söyledi:

“Çocukların doğanın bereketini kültürün, zenginliklerini keşfetmesi için eğitim içerikleri hazırlıyoruz. Bunlara örnek verecek olursak, “Doğadan Öğreniyorum” eğitimimizde kentin içinde yer alan bir ormana, koruya ya da parka  beraber yolculuğa çıkıyoruz ve burada çocuklarla beraber, beş duyu organımızla doğayı keşfediyoruz.Kültürel miras

eğitimlerimizden “Kentimin Öyküsü”nde ise çocukların yaşadığı kenti daha yakından tanıması, doğasını, tarihini, kültürünü keşfetmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Tüm bu eğitimlerimizle yılda 3.000 çocuğa ulaşabiliyoruz. Yapacağınız bağışlarla eğitimde fırsat eşitliği gözeterek hazırladığımız doğa ve kültürel miras eğitimlerimizi destekleyebilirsiniz.”

Çekül Bilgi Ağacı bağış videosu: http://bit.ly/cekulbilgiagacibagisvideosu

Bağış yapmak için: http://bit.ly/cekulbilgiacagibagis

ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitimleri hakkında daha fazla bilgi alın: http://bit.ly/cekulbilgiagacihakkinda
ÇEKÜL Vakfı Ne Yapar? 

ÇEKÜL ülkemizin doğal, tarihsel ve kültürel varlıklarını korumak amacıyla 1990 yılında vakıf statüsünde kuruldu. Kuruluşundan itibaren doğa-kültür-insan arasındaki yaşamsal uyumun savunucusu olan ÇEKÜL, “Doğa ve Kültürle Varız” sloganıyla yaşama geçirdiği proje ve programlarla, en küçük yerleşmeden ülke bütününe açılan bir yaklaşımı benimsedi.

 

 

 

 

Sürdürülebilirlik Adımları Hakkında:

Sürdürülebilirlik Adımları, sosyal girişimci, sivil toplum, özel sektör ve kamu gibi farklı kurumların, 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi kapsamında gerçekleştirdikleri çalışmaların video içeriklerden faydalanarak görünürlüğünün artırılmasını destekleyen bir sosyal girişimdir. Bu bağlamda sürdürülebilirlik odağında çalışmalar yapan kurumların, iletişim çalışmalarında video içeriklerden nasıl faydalanabileceği üzerine de çalışmalar/projeler yürütmekte ve ihtiyaç duyduklarında da video çekim konusunda destek vermektedir. Sizinle paylaşıyor olduğumuz ÇEKÜL Bilgi Ağacı videosu da çalışmalarımıza bir örnektir.

 

Saygılarımla,

Meltem Gülçin Karadayı

İş Geliştirme Sorumlusu

 

GSM: +09 534 725 70 17

Sürdürülebilirlik Adımları

İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi ARI-3

Reşit Paşa Mah. Katar Cad. No:4 İç Kapı No:1101 Sarıyer – İstanbul

www.surdurulebilirlikadimlari.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İhale Duyuruları