Çarşamba, Mayıs 12, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

ÇEKÜL Evi Etkinlikleri Devam Ediyor: Kent Bahçelerinden Dünya’ya Sarılmak

ÇEKÜL Evi Etkinlikleri çevrimiçi platformda, ücretsiz devam ediyor.

Üzerinde yaşayan tüm canlılarla birlikte gezegenimize saygıyı ve adaleti yeniden hatırladığımız 22 Nisan Dünya Günü, bu yıl “İklim Krizi” temasıyla gündemimizde. 22 Nisan Dünya Gününde, bir kez daha, sorunlar ne kadar büyümüş olursa olsun, umudumuzu kaybetmeyerek çözümlerimizi kendi yerelimizde üretmeyi öneriyor, kent bahçelerinden Dünya’ya sarılıyoruz.

ÇEKÜL Evi Etkinliklerinin bu ayki konukları Bahçecinin El Kitabının yazarları arasında olan Dr. Alp Arısoy ve Alper Can Kılıç. 22 Nisan Dünya Gününde; kentsel dayanıklılık, mahalle kültürü, sosyal etkileşim, gıdaya erişim, kamusal alan kullanımı, mahalle canlandırma, mahalle dayanışması gibi, son yıllarda çoğumuzun yüzünü döndüğü konuları konuşacağız. Kent bahçelerinin, bostanların hem bizde hem kentlerdeki etkilerini, deneyimleyen konuklarımızdan dinleyeceğiz.

Bahçecinin El Kitabı, ÇEKÜL Yayınlarından 2019 yılında online ve ücretsiz olarak yayınlandı. Kent bahçeciliğine ilgi duyanlar, mahallelerinde bir imece hareketi başlatmak isteyenler ya da kamusal mekânları etkinleştirmeye çalışan yerel yönetimler için bir kaynak olarak hazırlandı. Etkinlik öncesi kitabı incelemek isterseniz www.cekuldukkan.org adresinden indirebilirsiniz.

Etkinliğe kayıt için tıklayın
(Visited 74 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 5 times, 1 visits today)