Salı, Ekim 4, 2022

Devri Daim Enstitüsü’nden Ücretsiz Devir Çocuk Devri Atölyeleri

Uzmanlar, iklim krizi yüzünden her iki çocuktan birinin sel ve kuraklık gibi iklim değişikliğine bağlı doğal felaketlerden en az birine maruz kalacağını belirtiyor.

Küresel çocuk nüfusunun yarıya yakını, iklim değişikliğinden en çok etkilenecek olan bu “çok yüksek riskli” ülkelerde yaşıyor.
“Orta-yüksek risk” ülkeler arasında yer alan Türkiye, dünya risk sıralamasında 163 ülke arasında 97. sırada yer almakta. Türkiye’de yapılan çalışmalarda her ne kadar iklim krizi ile farkındalığın yüksek olduğu görülse de, çözüm konusundaki bilgilerin genellikle yeşil alanları artırmak üzerine olduğu ve bireye yönelik çözümlerin listede yer almadığı görüyoruz.
Bununla beraber, enerji verimliliği ve tüketim konusunda çözümlerde bireylerin payının oldukça önemli olduğunu Uluslararası Enerji Ajansı’nın 2050 Net Sıfır Raporunda’da görmekteyiz.

Devridaim Enstitüsü olarak geleceğin karar alıcıları için bu farkındalığı hem eko-anksiyeteye yol açmadan, hem de interaktif ve eğlenceli bir biçimde sunacak atölye içerikleri geliştirdik.

Her Cumartesi 11.00 – 15.00 saatleri arasında gerçekleşecek atölyemizde; 8-12 yaş aralığında çocuk katılımcılarımız için sürdürülebilirlik yaklaşımıyla hazırladığımız hareket ve oyun temalı atölyelerimize sırasıyla; ekoloji temelli yaratıcı drama ve hayal gücü egzersizi & zeka oyunlarını atölyesi eşlik edecek. Toplam 3 saat sürecek atölyelerde çocuklar ekoloji, sürdürülebilirlik üzerine oyunlar oynayıp iklim krizine dair farkındalık kazanıp yaratıcılıklarını keşfedecekler ve ekip çalışmasını en eğlenceli hallerle, oyun yoluyla deneyimleyeceklerdir.

✨Hayal Gücü Egzersizi ve Zeka Oyunları Atölyesiyle de katılımcılar oyun oynadıkları süre boyunca; 3 boyutlu görebilmek, görünmeyi canlandırmak ; daha doğru ve daha hızlı karar verme yeteneği kazanmak ve konsantrasyon süresi ve derinliği arttırmak konusunda beceri kazanacaklardır.

*Katılım belirli bir kişi sayısıyla sınırlıdır.

*Atölye yüz yüze Devridaim Enstitüsü’nde (Kadıköy/Yeldeğirmeni) gerçekleştirilecektir.

*Atölye ücretsiz gerçekleşecektir.

 

*Adres: Rasimpaşa Mah. Başakçı Sok. No12/A Kadıköy / İstanbul

 

Bizi daha iyi tanıyabilmeniz için:

https://www.instagram.com/devridaimenstitusu/

 

Tekrardan teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz

 

Devridaim Ekip

 

 

(Visited 337 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz