Pazartesi, Ekim 2, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Dijital Özgürlük Fonu Başvuru Çağrısı

Dijital Özgürlük Fonu (DFF), dijital alanlarda insan haklarını ilerletmek ve korumak ve teknolojinin dünyadaki olumsuz etkisini azaltmak için Avrupa’daki dijital haklar topluluğunu desteklemek için var. 2017’den bu yana, tümü sistemik değişim yaratma arzusunda birleşmiş, vicdani bağışlar, küratörlüğünü yaptığımız etkinlikler ve genişleyen bir ortaklar ve müttefikler ağı konusunda güçlü bir sicil oluşturduk.

Ne Yapıyoruz?
Avrupa’nın dijital haklar davacılarını ve aktivistlerini destekleyerek çalışmalarında daha etkili olmalarını sağlıyoruz. Bunu, stratejik davaya dahil olan yasal, savunuculuk, araştırma ve diğer maliyetleri destekleyen hibeler ve beceri ve bilgi geliştirme ve ağ oluşturma etkinlikleri kolaylaştırarak yapıyoruz. Dijital haklar avukatlarını daha stratejik dijital haklar davalarını kazanmaları için donatarak, nihayetinde teknolojinin ve dijital alanların adil ve adil bir şekilde kullanıldığı bir topluma katkıda bulunmayı amaçlıyoruz, böylece tüm topluluklar ve bireyler insan haklarından tam olarak yararlanabiliyor.

Başvuru süreci aşağıdaki adımlardan oluşur:

1. Adım: Uygunluk kontrolü
DFF desteğine başvurmanın ilk adımı uygunluk kontrolünü tamamlamaktır. DFF iki tür hibe desteği sunar: dava takibi ve dava öncesi araştırma. Bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak çevrimiçi hibe platformumuzda uygunluk kontrol formuna erişin.

Bir başvuru çağrısı açıkken herhangi bir zamanda bir uygunluk kontrolü gönderilebilir, ancak başvurunuz üzerinde çalışmak için daha fazla zamanınız olması için uygunluk kontrolünü çağrı süresinin mümkün olduğunca erken bir zamanda göndermenizi öneririz. DFF, uygunluk kontrollerine üç iş günü içinde yanıt vermeyi amaçlamaktadır.

2. Adım: Tam uygulama
Talebiniz uygunluk kriterlerini karşılıyorsa, size tam başvuru formuna erişim verilecektir. Başvurular, başvuru çağrısı son tarihine kadar DFF hibe platformu aracılığıyla yapılmalıdır. Belirtilen süreler dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Adım 2 için bolca zamanınız olması için Adım 1’i mümkün olduğunca erken tamamladığınızdan emin olun.

Adım 3: Uzmanlar Paneli Tarafından Değerlendirme
Açıkça DFF’nin hibe verme kriterleri kapsamı dışında kalan başvurular bir sonraki adıma geçmeyecektir. Hibe verme kriterlerini karşılayan başvurular, DFF Kuruluna bir öneride bulunulacak olan Temelde Uzmanlar Panelimizin yardımıyla tam olarak değerlendirilecektir.

Adım 4: DFF Kurulunun Kararı
DFF Kurulu, tüm başvurular hakkında nihai kararı verir.

Son başvuru tarihi: 20 Temmuz 2023

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

(Visited 1.085 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -