Çarşamba, Haziran 3, 2020

Düşük Ücretli Eğitim Veren 5 Ülke

Yurtdışında eğitim almak istiyor fakat finansal problemlerden dolayı hayallerinizi erteliyorsanız yazımız tam size göre. Eğitim masrafınızı en aza indirecek hatta ücretsiz eğitim alabileceğiniz bu ülkeleri gelin yakından inceleyelim.

Ayrıca yurtdışında eğitim planlıyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız eğitim uzmanlarından ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Norveç

Avrupa geneline göre tüm Nordik ülkeler daha uygun ücretlerle eğitim imkanı sunsa da, Norveç bu ülkeler arasında hem Avrupa Birliği vatandaşlarına hem de Avrupa Birliği dışından gelenlere devlet üniversitelerinde ücretsiz eğitim imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda İngilizce öğretilen bölümlerin sayısının fazlalığı ve yerel halkın İngilizce yetkinliği uluslararası öğrenciler için bir avantajdır.

Almanya

Öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimi ve eğitim sonrası imkanları ile Alman üniversiteleri tüm dünya tarafından tanınmaktadır. Lisans ve doktora eğitimi için devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilerden Almanya eğitim ücreti talep etmemektedir. Lisans eğitimini Almanya dışında tamamlayan ve yüksek lisans öğrencilerinin dönem ortalama 10.000 dolar ödemesi gerekmektedir. Bu tutar sizi korkutmasın çünkü Almanya’da başarılı öğrenciler için birçok burs bulunmaktadır.

Malezya

Hem İngilizce öğreneyim hem de yepyeni bir kültür tanıyayım diyorsanız Malezya tam size göre! Malezya’da öğrenim ücretleri bölüme göre değişmesine rağmen ortalama yıllık 4.000 dolardır. Ayrıca dünya çapında tanınmış İngiltere ya da Avustralya merkezli birçok üniversitenin diplomasına Malezya kampüsünde okuyarak sahip olabilirsiniz.

İtalya

Çok sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan ülke yüksek standartlardaki eğitimi ile diğer ülkeleri geri bırakmaktadır.Hem yaşam masraflarının hem de eğitim masraflarının düşük olduğu ülkede mezuniyet sonrası iş imkanları da öğrenciler için caziptir. Ayrıca İtalyan hükümeti ve üniversiteler İtalya’da eğitimi teşvik etmek amacıyla uluslararası öğrencilere burs ve hibe imkanı sunmaktadır.

Fransa

Fransa’da öğrenim ücretleri uluslararası ve domestik öğrenciler için aynıdır ve lisans seviyesi için senelik 200 dolar civarındadır. Eğitim ücretlerinin oldukça düşük olduğu ülkede, öğrencileri yaşam masrafları kısmen zorlamaktadır. İngilizce dilinde eğitim verilen programlar genellikle yüksek lisans seviyesindedir.

 

Kaynak: Hotcourses Türkiye

İhale Duyuruları