Cuma, Mart 24, 2023

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Ebeveynler, Bakımvericiler, STK Çalışanları ve Öğretmenler için Dijital Okuryazarlık İzmir Eğitimi

Avrupa Birliği Delegasyonu tarafından desteklenen “Ebeveynler, Bakımvericiler, Öğretmenler ve Çocuklar için/Çocuklarla Birlikte çalışan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri için Dijital Okuryazarlık Eğitim Seminerleri” Projesi ile dijital dünyanın çocuklar üzerindeki etkileri, bilgi ve bilginin yayılımı, dezenformasyon, çocukların dijital ortamlarda her türlü şiddetten korunması konularında farkındalık yaratması amaçlanmaktadır.
Çocukların dijital hak ve özgürlükleri ile dezenformasyon, yanlış bilgilendirme ve dolayısıyla dijital riskler ve zorluklar konusu kapsayıcı bir nitelik taşımaktadır. Çocuklar hak sahipleri olduğundan, ebeveynlerin, bakımvericilerin ve öğretmenlerin eğitimi çok önemlidir; yine de dijital ortamdaki varlıklarının bağlamı anlaşılmalı ve dijital hakları ebeveynleri ve yerel STK’lar tarafından güçlendirilmelidir. Ebeveynler, bakımvericiler, öğretmenler ve yerel STK’lar da dijital risklerin ve zorlukların farkında olmalı ve çocuklarla ilgili olumsuz bir durum oluşması durumunda destekleyici olmalıdır. Proje kapsamında 5 ilde gerçekleşmesi öngörülen eğitimlerin ilki Ankara’da yürütülecektir. Eğitimler ile ebeveynlerin, bakımvericilerin, öğretmenlerin ve çocuklar ile/için çalIşan STK temsilcilerinin dijital medya okuryazarlığını artırmayı hedefliyor.
Bu doğrultuda, 3. eğitimimiz İzmir’de 11 Şubat 2023 Cumartesi günü, saat 09.30-16.00 arasında gerçekleşecektir. Eğitimin tamamı, Doç.Dr. Hakan Ergül tarafından yürütülecektir.
 
*Eğitim dili Türkçe olup, eğitim sonunda her katılımcıya sertifika takdim edilecektir.
ÖNEMLİ NOTLAR
  • ÜCRETSİZDİR.
  • Eğitime yalnızca İzmir’den katılabilecekler kabul edilecektir.
  • Eğitime katılım sağlamak için formda yer alan bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
  • Eğitime katılım 40 kişi ile sınırlıdır. Program bilgisi ve detaylar katılımcılara e-posta yoluyla iletilecektir.
  • KVKK metnini okuyup katılım sağlamak istediğiniz takdirde onaylamanız gerekmektedir.

Başvuru için tıklayın

(Visited 330 times, 1 visits today)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -