Pazar, Haziran 7, 2020

EMCC ve Headline’dan Dünya Gönüllüler Günü Hediyesi: Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi

EMCC ve Headline’dan Dünya Gönüllüler Günü Hediyesi

Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi

 

Sosyal girişimcilere ve sivil toplum kuruluşlarınının programlarına destek veren gönüllü mentorların etkisini artırmak amacıyla, EMCC Türkiye ve Headline yeni bir rehber hazırladı. Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi  ücretsiz olarak emccturkey.org ve headline.ist  adreslerinde.

 

Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) ve Türkiye’deki tek çeşitilik ve kapsayıcılık danışmanlığı Headline’nın birlikte hazırladığı Gönüllüler İçin Mentorluk Rehberi emccturkey.org ve headline.ist adreslerinde, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nden itibaren yayınlanıyor.

Birleşmiş Milletler bu yılın Dünya Gönüllüler Günü temasını ‘‘Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Gönüllülük’’ olarak belirledi ve sürdürülebilir kalkınma için küresel amaçların 10.’su olan Eşitsizliklerin Azaltılması’na dikkat çekti. Küresel amaçların vaat ettiği dönüşüme ulaşmanın insanları güçlendirmeye, kapsayıcılığa ve eşitliğe bağlı olduğu vurgulandı.

Bilgisini ve deneyimini paylaşan, insanların gelişimine katkıda bulunan, ilham veren, üstelik bunu gönüllü bir şekilde herhangi bir ücret beklemeden yapan mentorların eşitsizliklerin azaltılması ve kapsayıcı bir gelecekte önemli bir rolü bulunuyor. Rehber, gönülllü mentorların işlerini daha etkili ve verimli yapmalarını ve ihtiyaç duyacakları temel mentorluk bilgilerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Rehberi Headline Kurucusu ve çalışan gönüllülüğünde dünyanın önde gelen global girişimlerinden IMPACT2030’un Bölgesel Sesi Arzu Pınar Demirel ile Coaching&Leading Academy Kurucusu Nuray Tamer birlikte hazırladılar. EMCC Türkiye Başkanı Evrim Yerli ve EMCC Mentorluk ve Çalışma Grubu Lideri Demet Uyar da rehbere katkıda bulundular.

 

—————————————————————————————————————

 

EMCC Hakkında:

Koçluk ve mentorluk hizmetlerini sunan profesyoneller, bu hizmeti alan her türlü kişi ve kurumlar, mesleki eğitim ve gelişim kuruluşları, yaşam koçluğu ve akademik psikoloji gibi alanları ve tüm bu konuları araştıran akademisyenleri bünyesinde barındıran birleştirici bir kurumdur.

 

0212 934 02 31       admin@emccturkey.org    emccturkey.org

 

Headline Hakkında:

Türkiye’deki tek çeşitlilik ve kapsayıcılık danışmanlığıdır. Amacı farklılıkların zenginlik katması ve çalışanların potansiyelini gerçekleştirmesidir. Araştırma, strateji, atölyeler ve çalışan gönüllülüğü ile ayrımcılığa ve önyargılara karşı farkındalığı yükseltir. İletişimi, işbirliğini ve kapsayıcılığı geliştirir.

 

0216 368 48 50       akademi@headline.ist         headline.ist

İhale Duyuruları