Pazartesi, Nisan 22, 2019

“En Güzel Almanca Kitaplar” 2018 Sergisi

55. Kütüphane Haftası
kapsamında

Sergi açılışı: 26.03, saat 18:00

Bu yıl 55.si kutlanacak olan Kütüphane Haftası’nda Kitap Sanatı Vakfı işbirliğiyle “En Güzel Almanca Kitaplar” 2018 koleksiyonu sergilenecek. Kitap Sanatı Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve uzun bir geleneğe sahip önemli bir yarışmanın ürünü olan koleksiyon, geçen senenin “en güzel kitapları”ndan oluşuyor.

Kitap Sanatı Vakfı bu yarışmayla içerikten ziyade kitap tasarımı ve kitap yapımındaki üstün kaliteyi ön plana çıkararak, Almanya’da bir kaynak türü olarak kitaba ve biçimine daha fazla dikkat çekilmesini amaçlıyor. Yarışmaya Alman yayınevleriyle birlikte yabancı yayınevleri de katılabiliyor ancak kitap imalatının tümüyle Almanya’da gerçekleşmiş olması gerekiyor. “En Güzel 25 Kitap” tasarım, konsept ve işçilik açısından örnek gösterilebilir kitaplardan oluşmakta.

“En Güzel Almanca Kitaplar” 2018 koleksiyonu Goethe-Institut İstanbul’da sergilenmeden önce Frankfurt Kitap Fuarı’nın Kasım 2018’deki TÜYAP kitap fuarı standında gösterilmiş ve ardından Goethe-Institut İstanbul’a verilmişti.

Kaynak

İhale Duyuruları