Pazartesi, Ekim 21, 2019

Erasmus+ Programı Öğrencilerine Yurt Dışı Uçuşlarında İndirim ve Ek Bagaj Hakkı

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı ile Türk Hava Yolları arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Avrupa Birliği Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak faaliyet gösteren Türkiye Ulusal Ajansı, Erasmus+ Programı kapsamında sağladığı hibe destekleriyle onbinlerce vatandaşımıza yurt dışında eğitim, staj ve gönüllü çalışma imkânı sunan bir kamu kurumu.
Türkiye Ulusal Ajansı, getirdiği sayısız yenilik ile havacılık alanında öncü bir profil kazanan ve havacılık dışında hayata geçirdiği projelerle de önemli kurum ve kuruluşlarca örnek alınan Türk Hava Yolları ile birlikte eğitim alanında örnek bir projeye imza atıyor.

Türkiye Ulusal Ajansı ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokol ile Erasmus+ programı yararlanıcılarına, projeleri kapsamında gerçekleştirecekleri yurt dışı seyahatlerinde %20 bilet indirimi ve 10 kg. ek bagaj hakkı tanınıyor.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Sn. Volkan BOZKIR’ın himayelerinde ve katılımıyla, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut KAMİLOĞLU ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi TOPÇU tarafından imzalanan protokole ilişkin tören, bugün Türk Hava Yolları’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Protokol kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler süreç içerisinde çeşitlenerek tarafların sosyal medya, internet sayfası ve basılı yayın gibi iletişim araçlarında kamuoyu ile paylaşılacak.

Protokol töreninde konuşan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Volkan BOZKIR şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz 10 yıllık dönemde Erasmus+ Programı kapsamında 24 binin üzerindeki projeye yaklaşık 600 milyon Avroluk kaynak tahsis edilmiştir. Bu kapsamda, programlardan 400 binden fazla vatandaşımız faydalanmış ve 300 binden fazla vatandaşımız AB eğitim ve gençlik projeleri aracılığıyla yurt dışında eğitim ve işbirliği faaliyetleri gerçekleştirmiştir. 2014-2020 dönemi için de yaklaşık 900 milyon Avro’yu yine aynı şekilde vatandaşlarımızın kullanımına açmış bulunuyoruz.

İmzaladığımız protokol ile Erasmus+ Programı yararlanıcıları Türk Hava Yolları ile daha ekonomik uçacak, daha çok bagaj hakkına sahip olacak ve Erasmus+ Programı daha geniş kitlelere ulaşacak. Bu anlamda Türk Hava Yollarına ülkemizin geleceğini şekillendiren eğitim ve gençlik sektörüne sağladığı bu önemli katkı için teşekkür eder, işbirliğinin ülkemize hayırlı olmasını dilerim.”

Kaynak: Türkiye Ulusal Ajansı

İhale Duyuruları