Salı, Eylül 28, 2021

Bu ilanın süresi dolmuştur / This announcement has expired

Eşit İşe Eşit Ücret Paneline Davetlisiniz

Her alanda eşitlik istiyoruz. Eşit değerde eşit ücret alamayan kadınlar ne yapmalılar? Şirketler kadınlar için ayrımcılık yapıyoru mu? STK, kamu ve diğer özel kuruluşlarda durum nasıl? Kadınlar eşit ücret almadıklarında ne yapmalılar? Kanunlarımız ne diyor? Siz ne yapabilirsiniz?

EŞİT DEĞERDE İŞE EŞİT ÜCRET prensibi, Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamına alınarak 2030 yılına kadar hayata geçirilmesi gereken önceliklerden biri olarak belirlenmiştir. Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) işbirlikteliği ile “Uluslararası Eşit Ücret Koalisyonu” (EPIC)1 kurulmuş ve  18 Eylül Uluslararası Eşit Ücret Günü olarak belirlenmiştir.

Türkiye, 19 Temmuz 1967 tarihinde 100 No’lu Eşit Ücret Sözleşmesini imzalayarak bu süreçte yerini almıştır.

BPW olarak Eşit işe Eşit ücreti en temel hak olarak görüyor ve farkındalığı artırmak ve  işbirlikteliğini sağlamak üzere konuyla ilgili çalışmaları  destekliyoruz.

18 Eylül 2021 Cumartesi saat 17:00 de konuyla ilgi farkındalığı artırmak, gerek kamuda gerekse özel sektördeki uygulama ve vizyonu paylaşmak üzere Humanera Consulting Kurucusu  Transearch International  Türkiye Direktörü Göksel Önder moderatörlüğünde,  İ.Ü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Doktorantı, Kapı Kurucu Başkanı Ayşe Kaşıkırık, Nobel İlaç IK direktörü Ajda Pak ve Sodexo Avantaj CHR0 Feride Düzduran Gündüz’un konuşmacı olarak katıldığı Instagram üzerinden bir panel düzenliyoruz.

(Visited 303 times, 4 visits today)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

(Visited 6 times, 1 visits today)