Cuma, Eylül 17, 2021

Evde İngilizce Öğrenmek İçin 7 İpucu

Evde kendi kendinize İngilizce öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Mükemmel olmasa bile mümkün olabilecek bu yöntemleri uygularken size yardımcı olacak çok sayıda kaynak bulacağınız kesindir. Mobil uygulamalar, videolar, web siteleri bunlardan sadece birkaçıdır. Böylelikle dilbilgisi ve pratiklik kazanmak için çok çeşitli alternatifler bularak harika bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin, birlikte ipuçlarına göz atalım.

  1. Bir rutin oluşturun

İngilizce öğrenmek için kesinlikle çalışmalarınızı, her gün ya da belirli günlerde aynı saate odaklanarak yapmalısınız. Böylelikle daha disiplinli ilerlersiniz ve planlı olursunuz. Bu yöntemi, sadece İngilizce öğrenmek için kullanmayın, üniversite eğitiminiz ya da mezun olduktan sonra sahip olacağınız işinizde de uygulayın.

  1. İngilizce blog yazın

Yazmak çok rahatlatıcı bir aktivitedir. İngilizce günlük veya blog tutarak düzenli olarak yazma pratikleri yapabilirsiniz. Öğrendiğiniz her kelimeyi ya da dilbilgisi konularını haftalık olarak tekrar etmek adına düzenli yazma pratiği yaparak, İngilizce öğrenme becerilerinizi arttırabilirsiniz. Kendinize hedefler koyarak haftada bir ya da iki yazı yazabilir, öğrendiğiniz her kelimeyi bu yazılar içerisine yerleştirebilirsiniz.

Yurt dışında okumak için kendinize en uygun üniversiteyi bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz broşürlerimizi indirerek, bölümler ve giriş koşulları hakkında bilgi edinmek ister misiniz?

  1. TV izleyin

Bu yöntem için ilk olarak çizgi filmleri tercih ederek başlayabilirsiniz. Sonra diziler ve filmlere odaklanın. Tabii izlediğiniz her şeyin orijinal dilinde olmasına dikkat edin, hatta İngilizce alt yazı kullanarak öğrenmeye çalışın. Bunu yaparken öğrenme stilinize, İngilizce seviyenize, kişisel ilgi alanlarınıza ve eğitim aldığınız bölümlere uygun programları tercih etmek akıllıca olacaktır. Böylelikle kelime dağarcığınızı belirli konular üzerinde genişletebilirsiniz.

  1. Online İngilizce derslere katılın

Koronavirüs salgını ile birlikte online platformlar oldukça gelişti. Tüm dünyada çok sayıda sektör durma noktasına gelirken, internet üzerinden yüzlerce firma bu alanda kendilerini geliştirerek kullanıcılara harika fırsatlar sunuyor. Bunlardan biri de online olarak İngilizce öğrenmek isteyenlere yönelik. Hatta birçoğu ücretsiz çözümler ve yurt dışı üniversitelerden sertifika programlarını içeriyor.

  1. Kitap okuyun

Kitap okumak, sadece İngilizce bilginizi geliştirmeyecek, aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacaktır. Hobileriniz ve ilgi alanlarınıza uygun kitapları listenizin başına almanızda fayda var. Ancak bunu yaparken, ağır edebi dile sahip kitapları tercih etmeyin. Belki ilk etapta internet üzerinden gazeteleri ve eğlenceli blog yazılarını tercih edebilirsiniz.

  1. Çeviri yapın

Kesinlikle İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, okuduğunuz her şeyi Türkçeye çevirmek, yeni bir dil öğrenmek için en etkili ve pratik yöntemlerden biri olacaktır. Üstelik, İngilizce kelime bilginizi de arttıracaktır. Bunu yaparken ilgi duyduğunuz konularda İngilizce blog yazılarını ya da sevdiğiniz kitapların İngilizcelerini Türkçeye çevirebilirsiniz. Birkaç denemeden sonra hiçte zor olmadığınız göreceksiniz.

Yurt dışı eğitim almak konusunda hala kararsız mısınız? O halde, eğitim uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilir,  üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

  1. Mobil uygulamaları kullanın

Günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu akıllı telefonların sağladığı en büyük faydalar arasında birbirinden keyifli ve öğretici mobil uygulamaların yer aldığını söyleyebiliriz. Sadece İngilizce öğrenmek ve kelime dağarcığınızı geliştirmek için bile milyonlarca kaynak bulabilirsiniz. Hatta bazılarını telefonunuza indirdikten sonra internetiniz olmadığında bile kullanabilirsiniz.

Kaynak: Hotcourses Turkey

(Visited 565 times, 1 visits today)

BENZER İÇERİKLER

(Visited 11 times, 1 visits today)