Çarşamba, Aralık 8, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

7 Nisan Dünya Sağlık Günü Çerçevesinde Online Film Festivali

Nisan 5 @ 08:00 - Nisan 11 @ 17:00

→ Free | Ücretsiz
→ 5-11 April 2021 | 5-11 Nisan 2021
→ All films with Turkish, Arabic and English captions | Tüm filmler Türkçe, Arapça ve ingilizce altyazılıdır
→ Available only in Turkey | Sadece Türkiye’de izlenebilir
→ Limited Tickets | Sınırlı sayıda bilet

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Ofisi, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü çerçevesinde, bu yılın teması “daha eşit ve daha sağlıklı bir dünya için hep birlikte” temasını vurgulamak üzere “Kimseyi Geride Bırakma” başlıklı bir film günleri düzenliyor. Seçki, özellikle insani kriz dönemlerinde, mülteciler için zaruri olan sağlık hizmeti ihtiyacına dikkat çekmeyi amaçlıyor. 7 film, yıllarca süren mücadele ve göçün ardından korunma, sağlık, onurlu bir yaşam ve dünya ile yeniden ilişki kurmak için yeni bir yuva arayan yerinden edilmiş insanların hikayelerini anlatıyor.

Bu filmleri izleyerek; oldukça fazla psikolojik dayanıklılık gerektiren entegrasyonun zorlu aşamalarına tanık olmak için bir yolculuğa çıkacağız, dil engellerini aşarak birbirimizi anlamanın kıymetinin farkına varacak, bir kriz sırasında ruh sağlığı hizmetlerinin önemini ve daha önce insani krizlerin tarihte ne kadar büyük acılar oraya çıkardığını hatırlayacağız. Bu görsel yolculuk hiç kukusuz, mevcut insani krizlere yeni bir bakış açısı sunacak ve kimseyi geride bırakmamanın önemini bize hatırlatacak.

7 filmin her biri için, tanınmış film eleştirmeni ve FIPRESCI Genel Sekreter Yardımcısı Alin Taşçıyan‘ın moderatörlüğünde filmlerden katılımcılar, Suriyeli sağlık çalışanları, AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri, DSÖ Türkiye Ülke Ofisi ve Sağlık Bakanlığı’nın katılımıyla filmler hakkında konuşmak ve Türkiye’nin mültecilere / göçmenlere yardımını tartışmak üzere çevrim içi söyleşiler gerçekleştirilecek. Bu çevrim içi söyleşileri https://www.youtube.com/worldhealthorganizationturkey adresinden ve WHO Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Bu etkinlik DSÖ Türkiye tarafından, T.C.Sağlık Bakanlığı ile işbirliği / ortaklığı ile yürütülen mülteci / göçmen sağlığı projesi kapsamında Avrupa Birliği’nin cömert mali desteği ile gerçekleşiyor.

(Visited 40 times, 1 visits today)

Detaylar

Başlangıç:
Nisan 5 @ 08:00
Bitiş:
Nisan 11 @ 17:00
Etkinlik Kategori: