Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Başvuru Çağrısı: Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri-Beslenme

Nisan 25 @ 15:00 - 17:00

Civil Society Exchange desteği ve JANUN e.V. işbirliğiyle yürütülen gençlik çalışmaları için Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda yaygın eğitim metotlarının paylaşıldığı Uluslararası Metot Paylaşım Atölyeleri’nin gündeminde bu ay “Beslenme” konusu yer alıyor.

Çevreyi iyileştirmenin bir yolu sofraları dönüştürmekten geçiyor. Bu bağlamda bu atölyede yenilebilir olduğu halde göze hitap etmediği için satılmayıp israf edilen yiyecekler, hayvansal tüketimin neden olduğu doğa tahribatı, saniyeler içinde bile büyük çöp sahalarını dolduracak kadar gıdanın atılması, yiyeceklerin işlenmesi sürecinde suyun, toprağın ve enerjinin nasıl harcandığı üzerine konuşulacak. Dünyada herkese yetebilecek kadar gıda olması mümkünken hâlâ açlıkla mücadele edilmesinin ve gıda israfı ile küresel ısınmanın ilişkisinin yaygın eğitim metotları aracılığıyla gençlerle birlikte nasıl irdelenebileceğine bu atölyede paylaşılan metotlar rehber olacak.

25 Nisan’da Türkiye saatiyle 15:00-17:00 saatleri arasında düzenlenecek olan atölyeye  metot paylaşmak isteyen ya da sadece katılımcı olup yeni metotlar hakkındaki sunumları dinlemek isteyen herkes bu atölyeye davetli!

Daha fazla bilgi ve başvuru için bağlantı adresi için tıklayın

Sosyal medya hesaplarımız:

www.facebook.com/toygenclik

www.twitter.com/toygenclik

www.instagram.com/toygenclik

 

(Visited 31 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Nisan 25
Saat:
15:00 - 17:00
Etkinlik Kategori: