Salı, Eylül 28, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Davetlisiniz: Avrupa Spor Festivali

Temmuz 10 @ 08:00 - Temmuz 14 @ 17:00

 AVRUPA SPOR FESTİVALİ

Şanlıurfa Avrupa Birliği Bilgi Merkezi koordinatörü Erol Yüncü tarafından organize edilen Şanlıurfa’ da üçüncüsü düzenlenecek olan “Avrupa Spor Festivali” 10-14 temmuz tarihleri arasında Şanlıurfa’nın farklı noktalarında gerçekleştirilecek. Ş.Urfa AB Bilgi Merkezi bir hafta sürecek olan çeşitli spor aktiviteleri ile sporu, dayanışmayı, empati kurmayı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda Ş.Urfa AB Bilgi Merkezi etkinliklerde AB ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde de bulunacaktır.

10 Temmuz’da TEGV futbol sahasında balon futbolu ile başlayacak olan festival;

11 Temmuz’da  Şanlıurfa bisiklet turu,

12 Temmuz’da Büyükşehir Belediyesine ait olan Engelli Koordinasyon ve Yaşam Merkezinde tekerlekli sandalye basketbol turnuvası ve empati basketbol maçı;

13 Temmuz’da Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde havalı atış ve jimnastik gösterisi aynı gün  SUKAY’ da kano yarışı ve su kayağı gösterileri;

festivalin finali olan 14 Temmuz tarihinde ise NOVADA Park AVM önünde halkın katılımıyla denge oyunu, canlı langırt, elastik basketbol gibi aktiviteler gerçekleştirilecek.

Spor aktivitelerinin ardından Eurodesk Şanlıurfa sorumlusu İ.Halil Kılınç ve Harran Üniversitesi AB Uzmanı Mehmet Saim Duru AB, AB Projeleri ve Erasmus hakkında bilgilendirmelerde bulunacak. Festivalin sonunda yerel gruplar tarafından mini konserler verilecek.

(Visited 26 times, 1 visits today)

Detaylar

Başlangıç:
Temmuz 10 @ 08:00
Bitiş:
Temmuz 14 @ 17:00
Etkinlik Kategori: