Cuma, Temmuz 1, 2022
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Davetlisiniz: Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Çalıştayı

27/11/2021 @ 08:00 - 17:00

Koordinatörlüğünü İstanbul Üniversitesi’nin yaptığı ve Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Dijital Eğitime Hazırlık İçin Ortaklıklar (KA226) kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Building Virtual Learning Platform for Environmentally-Friendly Digital Transformation Management (DigiVIP)” isimli proje kapsamında Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Çalıştayı gerçekleştirilecektir.

Proje kapsamında tamamlanan “Yeşil Dijital Dönüşümde Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi” araştırma sonuçlarının ilgililere paylaşılacağı etkinlikte yapılacak yuvarlak masa faaliyetleri ile üniversite ve iş dünyasının bir araya getirilmesi planıyor. Çalıştayda dijital dönüşüm yönetimi alanında müfredat geliştirilmesi kapsamında işbirliği geliştirilmesine yönelik interaktif bir ortam sağlanacak. Çalıştaya katılan sanayicilerin proje sonunda elde edilecek çıktılarla işletmelerinin dijital olgunluk ölçümleri ve strateji plan hazırlama çalışmaları ücretsiz yapılacakken, üniversite temsilcileri ile ise lisansüstü program işbirlikleri geliştirilmesi hedefleniyor.

Çalıştay ya da proje hakkında herhangi bir sorunuz ya da öneriniz olması hâlinde info@digiviproject.eu ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Çalıştay Kayıt Linki için tıklayın

 

Önemli Bilgiler:

  • Çalıştay Katılım Taleplerinin Alınması: 24 Eylül – 15 Kasım 2021
  • Katılımcılara Davetiyelerin ve Çalıştay Akışının Gönderilmesi: 18-20 Kasım 2021
  • Çalıştay Tarihi: 27 Kasım Cumartesi, 2021
  • Çalıştay Yer Bilgisi: İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisleri, Sarıyer/İstanbul
  • Çalıştay formatı gereği sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yüzyüze yapılacaktır. Çalıştay tam gün süreyle ve yemek ikramı ile gerçekleştirilecektir.

 

Proje Hakkında:

DigiVIP, başta imalat sanayisinde olmak üzere işyerlerinin yeşil dijital dönüşüm süreçlerinin hızlandırılması ve çevre dostu gerçekleştirilmesine yönelik faaliyet gösteriyor. Projede, lisansüstü seviyedeki öğrencilere ve KOBİ temsilcilerine yönelik hazırlanacak dijital dönüşüm yönetimi alanındaki modüller ve uygulama materyalleri ile Türkiye, İngiltere ve Almanya’da işletmelerin dijitalleşme süreçlerinin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Elde edilen tüm çıktıların Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden İklim Eylemi (13), Sanayide Yenilikçilik ve Altyapı (9) ile Avrupa Yeşil Mutabakatı öncelikleri  kesişiminde üretilmesine özen gösterilerek “yeşil dijital dönüşüm” anlayışının hedef alındığı projede, arttırılmış gerçeklik destekli çevrimiçi eğitim modülleri ile yenilikçi bir öğrenme modeli tasarlanıyor.

 

(Visited 126 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
27/11/2021
Saat:
08:00 - 17:00
Etkinlik Kategori: