Çarşamba, Aralık 8, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Etkinlik Serisi: Sanata Yön Veren Büyük Ressamlar

Nisan 4 @ 20:00

İnsanlık tarihi kadar eski bir sanat dalı olan resim, insanların yaşadıklarını ve yaşadığı ortamı mağara duvarlarına çizmesiyle başlayıp günümüze kesintisiz bir şekilde gelişerek ve değişerek gelmiştir. Hala da bu süreç, değişen koşullar karşısında kimi zaman direnerek kimi zamanda dönüşerek devam etmektedir. Geleceği inşa etmenin yolu geçmişin izinde yol almadan mümkün olmamıştır hiçbir zaman. Günümüzde geleneklere bağlı ya da tamamen ondan bağımsız yeni arayışlar içinde dünyada ve ülkemizde birçok sanatçıyı görmek mümkün.

Planlanan bu etkinlik, Rönesans döneminden itibaren dört ressamın kendi sanat yaşantılarını, eserlerini ve özelde de bir eserini detaylı incelemeyi ele alan dört haftalık bir süreci kapsamaktadır. Bu kapsamda Rembrandt, Gustave Klimt, Frida Kahlo ve Eren Eyüpoğlu gibi önemli ressamlara dair inceleme yapılacaktır. Her bir ressam ele alınırken öncelikle hayat hikâyelerine değinilecek, sonra eserleri üzerine genel bir değerlendirme ile önemli eserlerinden biri üzerine detaylı bir değerlendirme yapılarak tamamlanacaktır.

Etkinlik Tarihleri: 4-11-18-25 Nisan 2021, Pazar

Etkinlik Saati: 20.00 – 22.00

Platform: Zoom

*Katılım ücretsizdir, etkinlik sonlarında soru-cevap bölümü yapılacak ve konular tartışmaya açılacaktır.

** Her hafta katılabilmek için bir kere başvurmanız yeterlidir.

 

Gürol Aytepe

Görsel Sanatlar Öğretmeni, Bilimsel Bitki Ressamı, Restoratör, Arkeolog.

1976 yılında Aydın’da doğdu. Öğretmenlik mesleğine 1998 yılında Kastamonu’da başladı. 2004 yılından beri Muğla’da görev yapmaktadır. 2014 yılında tanıştığı Resimli Türkiye Florası Projesi’nde Bilimsel Bitki Ressamı olarak görev yapmaktadır. 2017 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon ve 2019 yılında da Sosyal Bilimler Enstitüsü Arkeoloji Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anabilim Dalında yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Çalışmalarının temelini hayata dair içsel yolculuğu teşkil etmektedir.

Başvuru için tıklayın

(Visited 12 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Nisan 4
Saat:
20:00