Cumartesi, Mart 6, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Genç Hukukçular için Çevrimiçi İfade Özgürlüğü Eğitimi Başvuruları Başladı

Ocak 18 @ 08:00 - Ocak 25 @ 17:00

Genç Hukukçular için Çevrimiçi İfade Özgürlüğü Eğitim Programı Duyurusu!

Ocak 2021

(1.Grup: 18-20-22-24 Ocak / 2.Grup: 19-21-23-25 Ocak)

Son Başvuru Tarihi: 10 Ocak 2021

 

İfade Özgürlüğü Derneği (İFÖD), genç hukukçulara yönelik ifade özgürlüğü alanında farkındalık yaratmak ve genç hukukçuların hukuki becerilerini geliştirmek amacıyla geçen yıl başlattığı eğitimlere çevrimiçi olarak devam etmektedir. Bu kapsamda, yeni eğitim dönemi Ocak 2021’de iki opsiyonlu olarak (1.Grup: 18-20-22-24 Ocak ve 2.Grup: 19-21-23-25 Ocak tarihleri arasında) uygulanacak şekilde planlanmış olup, programın detayları aşağıdaki gibidir:

 

Program Detayları:

Bu program, 20-30 yaş arasındaki, ifade özgürlüğü alanına ilgi duyan genç hukukçuların (genç avukatlar, stajyerler, hukuk öğrencileri) başvurularına açıktır. Aşağıda belirtilen konular kapsamında 4 oturumdan oluşan eğitim, yukarıda belirtilen tarihler kapsamında 4 günde tamamlanacaktır.

Eğitimin, uygulama saatleri başvuru formunda seçmeli olarak sunulmuş olup, başvuru sürecinin ardından çoğunluğun uygun olduğu gün ve saatlere göre ayarlama yapılacaktır.

Eğitimin, Zoom platformu üzerinden sürdürülmesi planlanmakla birlikte, katılımcıların eğitime hazırlıklı gelmeleri önerilmektedir. Bu noktada, katılımcılarla eğitim öncesinde gerekli hazırlık dokümanları paylaşılacaktır.

NOT: Eğitim programına tam katılım şartı aranmaktadır. Başvuracak kişilerin, yukarıda belirtilen tarihleri göz önüne alarak başvuru yapması rica olunur. Tam katılımı sağlayan katılımcılara, program sonrasında katılım belgesi verilecektir. 

 

Başvuru Süreci:

Başvurular sadece online olarak kabul edilmekte olup, aşağıdaki link aracılığı ile başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Başvuru linki için tıklayın

Bu program için son başvuru tarihi 10 Ocak 2021, saat 23:00’dür.

*Programa katılacak kişiler, motivasyonları, cinsiyet eşitliği ve kimlik çeşitliliği temel alınarak seçileceklerdir.

 

Eğitim Konuları:

  1. Gün – Ali Rıza Çoban

Uluslararası İfade Özgürlüğü Standartları

Türkiye’de İfade Özgürlüğüne Genel Bakış

  1. Gün – Yaman Akdeniz

İnternet ve İfade Özgürlüğü: Erişim Engelleme Uygulamaları

  1. Gün – Kerem Altıparmak

Milli Güvenlik, Kamu Düzeninin Korunması ve İfade Özgürlüğü

  1. Gün – Sevgi Kalan Güvercin

Çatışan Haklar: İfade Özgürlüğü vs Kişilik Hakları

Cumhurbaşkanına Hakaret ve İfade Özgürlüğü

 

Eğitmenler:

Ali Rıza Çoban: İfade Özgürlüğü Derneği’nde uzman hukukçu olarak çalışmakta olan Doç. Dr. Ali Rıza Çoban, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim dalında uzun yıllar öğretim üyesi olarak çalışmış olup bir dönem Anayasa Mahkemesi Bölümler Baş Raportörü olarak görev almıştır.

Kerem Altıparmak: Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi’nin Başkanlığını yürütmekte olan Av. Dr. Kerem Altıparmak, İnsan hakları alanında uzun yıllardır çalışmalar yapmakta olan insan hakları savunucusudur. Altıparmak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevinden ayrıldıktan sonra serbest avukat olarak meslek hayatına devam etmekte olup 2017 yılında kurulan İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularındandır.

Sevgi Kalan Güvercin: Sevgi Kalan Güvercin, 2006 yılından beri İstanbul Barosuna kayıtlı avukat olarak mesleğini sürdürmektedir. 2017 yılında kurulan İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularındandır. Aynı zamanda İfade Özgürlüğü Derneği’nde uzman hukukçu olarak çalışmaktadır.

Yaman Akdeniz: 2009 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Yaman Akdeniz uzun yıllardır İnternet ve insan hakları alanında çalışan bir akademisyendir. 2017 yılında kurulan İfade Özgürlüğü Derneği’nin kurucularındandır.

İletişim Bilgileri

Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz:

info@ifade.org.tr / dilara@ifade.org.tr

(Visited 36 times, 1 visits today)

Detaylar

Başlangıç:
Ocak 18 @ 08:00
Bitiş:
Ocak 25 @ 17:00
Etkinlik Kategori:

Organizatör

İfade Özgürlüğü Derneği
Website:
https://ifade.org.tr/