Pazar, Şubat 28, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gençlik Dijital Vatandaşlık Eğitimi El Kitabı Lansman Etkinliği

Ocak 15 @ 17:00 - 20:00

Avrupa Birliği Gençlik Politikası (2019-2027) önceliklerinden Yakala, Birleştir ve Güçlendir, genç insanların yenilikçilik, kalite ve farkındalıklarını gençlik çalışmaları ile güçlendirmeyi hedeflemektedir.

MINDtheGaps Projesi bu stratejik amaca katkı sağlamak amacıyla, 15-18 yaş aralığındaki devlet koruması altındaki genç insanların yenilikçi eğitimler ile (Sosyal Medya Okuryazarlığı kapsamında, medya edebiyatı, kritik düşünebilme yetkinliği) bilgi ve işbirliği düzeylerini geliştirebilmeyi, medya okuryazarlığı ile sosyal içerme ve sosyal bütünleşmeyi sağlamayı, ortak dijital medya platformlarında değerler oluşturabilmeyi amaçlamaktadır. Proje ayrıca bu amaç doğrultusunda oluşturacağı gençlik medya okuryazarlığı uygulamalı el kitabı, açık eğitim kaynakları, değerlendirme/ölçme dokümanları gibi çıktıları eğitim kurumlarında araçlara dönüştürme modeli üzerinde çalışacaktır.

Ajansımız Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Proje Lideri Porto Üniversitesi (UPORTO/CIIE) ile Portekiz’den APLOAD Firması, Bulgaristan’dan Know & Can Association, Norveç’ten Inland Norway University of Applied Sciences (INN University) ile birlikte projenin ortaklığını yürütmektedir. OKA projede yaygınlaştırma faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumludur.

MINDtheGaps Projesi’nin birinci entelektüel çıktısı el kitabı olarak tanımlanmış olup, 31 Aralık 2021 tarihinde yayınlanmaya başlanmıştır. El kitabının içeriği ve çıktılarının paylaşılacağa çevrim içi çalıştaya davetlisiniz. 15 Ocak 2021 tarihinde 17.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Çalıştayımız öğrenci, öğretmen, araştırmacı, akademisyen, ebeveynler, politika yapıcılar, yöneticiler ve profesyonellere  açıktır.

Kayıt için tıklayın

Proje hakkında daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

MINDtheGaps Web Sitesi: http://digitaliteracy.eu/mindthegaps/

Facebook:  @mindthegapsproject

Instagram: @mindthegapsproject

(Visited 18 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Ocak 15
Saat:
17:00 - 20:00
Etkinlik Kategori: