Cumartesi, Ocak 22, 2022
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Making Unseens Visible: A Journey to Youth Activism

09/04/2021 @ 20:00

Making Unseens Visible: A Journey to Youth Activism konulu buluşma 9 Nisan 2021’de saat 20:00’de (GMT+3) gerçekleşecektir. Türkiye Genç Barış İnşacıları ekibinin moderasyonluğunu yapacağı etkinlik 18-29 yaş arası gençlere açıktır.

Zoom üzerinden online olarak katılım sağlanabilen panele sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır.

Konuk: Syrian Youth Assembly CEO’su Ehab Badwi 

Başvuru için tıklayın

Young Peace Builders Of Turkey Kimdir?  

Türkiye Genç Barış İnşacıları yerel, ulusal ve uluslararası boyutta faaliyet gösteren bir inisiyatiftir. Gençlik, Barış ve Güvenlik temasını ve BM Güvenlik Konseyi’nin 2250 sayılı kararını kendisine dayanak noktası alan inisiyatifimizin temel amacı gençliğin barış inşası ve şiddetin önlenmesi sürecine aktif katılımını sağlamaktır.

Gençlerin, uluslararası barış ve güvenliğin kurulmasında ve korunmasında kritik bir rolü olduğuna inanan ve gücünü sadece ve sadece gençlerden alan inisiyatifimiz hiçbir dini, siyasi veya etnik bir oluşumun parçası değildir, tamamıyla bağımsız bir harekettir.

Toplumdaki dezavantajlı grupların entegrasyonunu ve istihdamını önceleyen ve bunun da barışın özüne direkt katkı yaptığına inanan inisiyatifimiz, siyasi, dini, etnik ve cinsel kimlik farklılıklarına dayalı ayrımcı politikayı ve anlayışı tümden reddetmektedir. Yerel kalkınmanın dünya barışına yadsınamayacak bir şekilde etki edeceğini düşünen hareketimiz, bu nedenle çalışmalarını hem yerelde hem de uluslararası alanda sürdürmektedir. Şiddetin dışında alternatif bir yol daha olduğunu gençliğe göstermek isteyen inisiyatifimiz, barışın toplumda marjinalleştirilmiş bir kavram olmaksızın kalıcı bir şekilde yer edinmesi için canla başla çalışmaktadır.

Çalışmalarımız 

Peacezza

Çoğumuzun tek tıkla hemen kapısında biten bir pizza; erişimin sınırlı, sosyo- ekonomik düzeyin düşük, hayatta kalma dürtüsünün daha baskın olduğu bölgeler için sadece fizyolojik değil aynı zamanda ruhen de daha doyurucu.

Biz de bu etkinliğimizle karın doyurmaktan ziyade, çocuklar için erişmesi güç olan şeylere ulaştırmayı hedefledik. Verilen destekler ile 135 çocuk için bunu bir lüks olmaktan çıkarmaya çalıştık.
İşte bu yüzden bu bizim için sadece pizza değil, “PEACEZZA!”

Instagram Söyleşi Serisi
‘Tanı Beni Instagram Söyleşi Serisi’ ile Türkiye’de çok az tanınan dini, etnik ve kültürel toplulukları tanıyoruz. Hala devam etmekte olan projemizle; Dom Zühal Gezicier, Süryani Gazeteci David Vergili, Pomak Bayram Erat, Çerkes Dilara Narcı, Malakan Mehmet Ali Eker, Hemşinli Mahir Özkan, Türkiye Keldani Kilisesi Papazı Sayın Remzi Diril ile canlı yayınlar gerçekleştirdik. Etkinlikler her hafta başka bir etnik kökenden Türkiyeli ile gerçekleşti.

Gençlik Barış ve Güvenlik Okulu

17 konuşmacının katıldığı 16-17 Ocak tarihlerinde online olarak gerçekleşen okula, 35 katılımcı kabul ettik. Gençliğin barışa katılımdan kadın hakları perspektiflerine, güvenlik ve sosyal katılım konularına değindik. Birçok gençlik STK’sının yer aldığı STK oturumuyla etkinliğimizi sonlandırdık.

(Visited 15 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
09/04/2021
Saat:
20:00
Etkinlik Kategori: