Pazar, Şubat 28, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Sivil Düşün Destekleri Açıklanıyor: Bilgilendirme Buluşmalarına Davetlisiniz

Ocak 21 @ 14:00

Avrupa Birliği  Sivil Düşün Programı, sivil toplumu can kulağıyla dinlemek, ihtiyaçları doğru şekilde anlamak ve bunlara karşılık gelen yaratıcı çözümleri üretebilmek için çalışmaya devam ediyor. Programın 30 Eylül’de başvuruya açılacak destekleri, sivil toplumun ihtiyaçlarını daha somut biçimde ortaya koyabilmesi için yenilendi. Hakların korunması ve geliştirilmesi yolunda çalışma yürütmek isteyen herkes, desteklere başvuruda bulunarak sivil düşünmeye davet ediliyor. Destekler, 2022 yılına kadar açık olacak.

Sivil toplum örgütleri ve aktivistler, oluşturulan dört destek kategorisi arasından birini seçerek başvurularını yapabilecek. Destek kategorileri, yeni beceriler geliştirmek, politika yapıcıları etkilemek, organizasyonel kapasiteyi güçlendirmek ve sesini duyurmak şeklinde tasarlandı. Kategori seçimi ile, başvuru sahiplerinin, üretecekleri faydaya odaklanarak çalışmalarına katkı sunmak hedefleniyor.

Dünyanın değişen koşulları ve sivil toplumun sürekli güncellenen ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan yeni Sivil Düşün destekleri hakkında detaylı bilgi ve ilgili tüm dokümanlar, 30 Eylül 2020 tarihinden itibaren Sivil Düşün’ün web sitesi üzerinden ulaşılabilir olacak. Sivil Düşün, çalışmanız için en uygun kategoriyi nasıl belirleyeceksiniz, başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz, başvurunuzu hangi araçlar üzerinden ileteceksiniz ve uygunluk kontrolü süreci nasıl yürütülecek gibi sorularınıza yanıt verebilmek adına, düzenli olarak online bilgilendirme buluşmaları düzenleyecek. Aşağıda, ekim, kasım ve ayı buluşma takvimini sizlerle paylaşıyoruz. Önümüzdeki ayların buluşma tarihlerini, yine bu sayfalar üzerinden takip edebilirsiniz.

Katılmak için kaydınızı şimdiden yaptırmayı unutmayın! Nasıl kayıt olacağınızın bilgisini aşağıda bulabilirsiniz. Daha önceden hesap açtıysanız, kullanıcı ismi ve şifrenizle etkinlik sayfasına girerek istediğiniz buluşmaya kayıt bırakabilirsiniz.

Tarih 21 Ocak 2021

Saat 14:00

Kayıt için tıklayın

(Visited 120 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Ocak 21
Saat:
14:00
Etkinlik Kategori:

Organizatör

sivil düşün