Perşembe, Eylül 23, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Uluslararası COVID-19 ve Güncel Sorunlar Kongresi

Mart 12 @ 08:00 - Mart 14 @ 17:00

Değerli Bilim İnsanları,

Hifo-DER (Hipofosfatazya Hastalığı İle Mücadele Derneği), 12-14 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi, Hochschule Niederrhein Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Aschaffenburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ortaklığında “Uluslararası COVID-19 ve Güncel Sorunlar” başlıklı bir kongre gerçekleştirecektir. Bu bağlamda tüm bilim insanlarını ve araştırmacıları kongremize özgün akademik çalışmalarla katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Tüm dünyayı hızlı bir şekilde etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin yarattığı küresel ekonomik, sağlık, sosyal ve çevresel sorunlarla birlikte normal kavramının sorgulanmaya başlandığı yeni bir düzene adım atılmış oldu. Küresel boyutta ve her alanda sürdürülebilirliğin oluşturulması için yeni normallere adapte olmaya çalıştığımız bu düzende siz değerli bilim insanlarının sürece dair yapacağı katkıların konuşulacağı bir ortam oluşturarak katkı sağlama amacındayız. Bu sebeple yeni düzende değişimin alanlarını gözlemleyen, araştıran ve analiz eden bilim insanlarının değerli katkıları ile bir kongre gerçekleştirme hedefindeyiz. Bu alanda yaptığı araştırmalarla katkı sağlamak isteyen araştırmacıların bildirilerini kabul edecek olan kongremiz ZOOM üzerinden online olarak gerçekleşecektir. Kongremiz Üniversitelerarası Kurul doçentlik kriterlerini sağlamaktadır. Kongrede sunulan bildirilerin özetleri veya tam metinleri, elektronik ortamda Kongre Bildiri Kitapçığında yayınlanacaktır. Ayrıca seçilen bildiriler COVID 19 Uluslararası Kitap Bölümü olarak yayınlanacaktır.

A. KONGRENİN KAPSAMI

1. KONGRENİN AMACI: Uluslararası COVID-19 ve Güncel Sorunlar Kongresi, salgının etkilerini ve dünya üzerinde yaşanan güncel sorunları tartışmaya açarak küresel akademik camiayı bir araya getirmeyi amaçlayan bir kongredir. Akademik yayın fırsatlarından poster sunumlarına, açılış notlarına ve uygulamalı çalıştaylara kadar kongre, sosyal bilimler, mühendislik, teknoloji, sağlık ve bilim literatürüne en acil konularda şeffaf bir şekilde katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

2. ÇALIŞMA ALANLARI: COVID-19 salgınının etkileri tüm dünyada her alanda etkisini göstermektedir. Yaşadığımız bu süreçte bir kez daha disiplinler arası çalışmanın, iş birliğinin küresel boyutta ve her alanda sağlanmasının gerekliliği ortaya çıkmıştır. Kongremiz sosyal bilimler, fen ve sağlık bilimleri alanında çalışmalar yapmakta olan; COVID-19 salgınının etkilerini yerel, bölgesel ve küresel anlamda değerlendirerek ve güncel sorunlarla olan ilişkisini anlamlandırarak özgün çalışmalar üretmeye gayretli araştırmacıların bilimsel çalışmalarına açıktır.

Kongreye dair detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın

 

(Visited 732 times, 1 visits today)

Detaylar

Başlangıç:
Mart 12 @ 08:00
Bitiş:
Mart 14 @ 17:00
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Hipofosfatazya Hastalığı İle Mücadele Derneği