Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Webinar: Savaş Zamanı Hayvanları Korumak

Nisan 16 @ 21:00

Savaş Zamanı Hayvanları Korumak konulu buluşma 16 Nisan 2021 saat 21:00’de (GMT+3) gerçekleşecektir. Türkiye Genç Barış İnşacıları ekibinin moderasyonluğunu yapacağı etkinliğe başta gençler olmak üzere ilgili tüm kişiler katılabilir.

Zoom üzerinden online olarak katılım sağlanabilen webinara sınırlı sayıda katılımcı alınacaktır.

Başvuru için tıklayın


 

Türkiye’de ve dünyada barışın güçlendirilmesi için yürüttüğümüz çalışmalara göz atmak için https://tr.ypturkey.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.  

  

Young Peace Builders Of Turkey Kimdir?   

Türkiye Genç Barış İnşacıları yerel, ulusal ve uluslararası boyutta faaliyet gösteren bir inisiyatiftir. Gençlik, Barış ve Güvenlik temasını ve BM Güvenlik Konseyi’nin 2250 sayılı kararını kendisine dayanak noktası alan inisiyatifimizin temel amacı gençliğin barış inşası ve şiddetin önlenmesi sürecine aktif katılımını sağlamaktır.  

  
Gençlerin, uluslararası barış ve güvenliğin kurulmasında ve korunmasında kritik bir rolü olduğuna inanan ve gücünü sadece ve sadece gençlerden alan inisiyatifimiz hiçbir dini, siyasi veya etnik bir oluşumun parçası değildir, tamamıyla bağımsız bir gençlik harekettir.  

 

Toplumdaki dezavantajlı grupların entegrasyonunu ve istihdamını önceleyen ve bunun da barışın özüne direkt katkı yaptığına inanan inisiyatifimiz, siyasi, dini, etnik ve cinsel kimlik farklılıklarına dayalı ayrımcı politikayı ve anlayışı tümden reddetmektedir. Yerel kalkınmanın dünya barışına yadsınamayacak bir şekilde etki edeceğini düşünen hareketimiz, bu nedenle çalışmalarını hem yerelde hem de uluslararası alanda sürdürmektedir. Şiddetin dışında alternatif bir yol daha olduğunu gençliğe göstermek isteyen inisiyatifimiz, barışın toplumda marjinalleştirilmiş bir kavram olmaksızın kalıcı bir şekilde yer edinmesi için canla başla çalışmaktadır.  

(Visited 3 times, 1 visits today)

Detaylar

Tarih:
Nisan 16
Saat:
21:00
Etkinlik Kategori: